Student osmkrát zlatý na domácím mistrovství

Třetí červnový víkend hostil chomutovský Aquasvět Mistrovství České republiky mladšího žactva. Tato soutěž byla po delší odmlce prvním velkým mítinkem v chomutovské pětadvacítce, když přivítala nejlepší české dvanáctileté plavce. Z chomutovské Slávie se dokázalo na mistrovství probojovat osm závodníků, přičemž nejúspěšnějším závodníkem celých závodů byl domácí Tobias Student.

Tobias nastoupil do šesti individuálních disciplín, kde nepoznal hořkost porážky. O jeho extratřídě svědčí i fakt, že většinu závodů ovládl s velkým náskokem, například u kraulové 1 500 zvítězil s náskokem téměř 50 m. Zároveň se mu podařilo v kraulové 200 a 400, stejně jako polohové 400 překonat své osobní rekordy. Čtvrtý osobák přidal prvním úsekem v polohové štafetě.

Na tři medaile pak dosáhl Šimon Studnička. Šimonovi se podařilo získat stříbro na 200 m prsa, na poloviční trati, stejně jako na motýlkové 100 přidal bronzy. Šimon si zároveň vytvořil pětici nových osobních rekordů.

Do desítky nejlepších plavců se pak probojovali další dva chomutovští plavci. Barbora Šurková se do desátého místa umístila hned pětkrát, nejlépe byla šestá na kraulové 200. Matěj Vokatý pak skončil desátý v „královské disciplíně“ na 100 m volným způsobem.

Mistrovství republiky se zúčastnili i další chomutovští závodníci. Jakub Sýkora byl nejlépe čtrnáctý ve vytrvaleckých závodech na 200 m motýlkem a 1 500 m volným způsobem, Ondřej Mikš skončil 17. na polohové 100, Petr Ječmen 20. na prsové 200 a Michaela Fröhlichová 23. na kraulové 800.

Dalším z vrcholů chomutovského mistrovství byly štafetové závody. Chlapecká polohová štafeta ve složení Student, Studnička, Sýkora a Vokatý, stejně jako kraulová v sestavě Studnička, Vokatý, Ječmen a Student, získala zlaté medaile, v případě polohové štafety navíc s velkým náskokem.

I smíšené štafety vybojovaly cenné kovy. Polohová, která plavala v pořadí Fröhlichová, Studnička, Student a Šurková, získala stříbro. Kraulová pak v sestavě Studnička, Šurková, Fröhlichová a Student skončila třetí.

Výsledky závodníků zhodnotil i trenér chomutovského družstva Tomáš Baumrt: „Tobias potvrdil svojí dominanci v této kategorii na středních a dlouhých tratích, a i přes drobnou zdravotní indispozici v druhý den šampionátu se mu podařilo zvítězit ve všech individuálních startech. I Šimon si zaslouží absolutorium, ale také zbývající chomutovští plavci vyladili svou formu skvěle, což dokázali nejen v individuálních disciplínách, ale i štafetách.“