Košatová pětkrát zlatá v Děčíně

V sobotu 15. října, kdy nejlepší chomutovští plavci bojovali na Plzeňských sprintech, se jejich možní nástupci sjeli do Děčína. Konal se zde totiž letošní ročník Děčínských sprintů. Na tomto mítinku startovalo dohromady 38 chomutovských plavců, od těch nejmladších, devítiletých, až po čtrnáctileté harcovníky. Celkem 21 chomutovských plavců si z Děčína odvezlo medaili, pro desítku z nich vyneslo sobotní snažení alespoň jednu zlatou.

Nejúspěšnější chomutovskou závodnicí se stala Veronika Košatová. Veronice se podařilo celkem pětkrát zvítězit, a to včetně finálového závodu na 50 m volným způsobem. Jedinou kaňkou na jinak bezchybném výkonu bylo třetí místo na prsové 50. Netřeba snad dodávat, že si Veronika zaplavala i několik osobních rekordů, byly hned čtyři.

Na prsové 50 ji porazila Jana Legnerová, pro kterou to znamenalo jediné Děčínské vítězství. Ve většině ostatních disciplín totiž měla smůlu, že narazila právě na Veroniku. Byly z toho tak další čtyři druhá místa, a to i za finálovou kraulovou 50. Zároveň Děčín přinesl Janě trojici osobáků.

Dvě zlaté medaile si připsali hned čtyři plavci. Tomáš Masopust k nim také přidal tři druhá místa. Všech pět zmíněných medailí mělo i hodnotu nejlepších osobních výkonů. Pro Barboru Šurkovou bylo jedním z vítězství i finále, medailovou sbírku pak zkompletovala dvěma druhými a jedním třetím místem. Zároveň, stejně jako Jana Legnerová, přidala tři osobní rekordy.

Ondřej Kyncl si připsal také dvě vítězství, k nimž přidal i dvě druhá místa, a to včetně finálového závodu. Čtveřici startů ozdobil čtveřicí osobně nejlepších výkonů. Josefina Valešová pak ke dvěma zlatům přidala jedno stříbro a dva osobní rekordy.

Kompletní medailovou sbírku si v děčínské pětadvacítce vyplavali také Šimon Studnička a Zuzana Sýkorová. Šimon vytěžil jedno zlato, tři stříbra a jeden bronz, společně se dvěma osobními rekordy. Zuzana na tom byla velmi podobně, její statistiku lze zapsat způsobem „1-2-1“, čili jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo. Každý start pro ni znamenal také nový zápis v tabulce nejlepších výkonů.

I Ondřej Mikš a Jakub Lehnert vystoupali na nejvyšší stupínek. V jejich případě se jednalo o jedinou medaili. Ondřej si také vyplaval čtyři osobní rekordy, zatímco Jakub přidal jeden.

Po dvou druhých místech si domů přivezli Lukáš Žiaček a Matěj Vokatý. V Matějově případě se jednalo i o finálový závod. Oba také zaplavali čtveřici osobně nejlepších výkonů.

Alespoň jedno druhé místo si vyplavali další tři chomutovští plavci. Nela Zaspalová ho doplnila dvěma bronzy, Vojtěch Rybář jedním. Pro Kláru Steckerovou to byla jediná medaile. I počet osobních rekordů klesal obdobným způsobem. Nela jich zaplavala pět, Vojtěch čtyři a Klára tři.

Jakub Sýkora si vyplaval dvě bronzové medaile, avšak i díky mezičasům se počet jeho nových osobních rekordů zastavil až na hodnotě osm!

Jednu medaili si pak v Děčíně vyplavali i Jáchym Křeček, Marie Hájková, Denis Pecháč, Michaela Fröhlichová a Matouš Douša.

Bohužel ve štafetovém závodu na 4x50 m polohově zůstaly medailové brány uzavřeny. Nejlépe dopadla chomutovská štafeta „A“, kde plavali Veronika Košatová, Šimon Studnička, Nela Kužílková a Jakub Lehnert. Ti skončili na čtvrtém místě. Štafety „B“, „D“ a „C“ se pak postupně umístily na sedmém, devátém a desátém místě.

Nejmladší chomutovské plavce čeká již 22. října tradiční Sokolovský kapřík, avšak vrcholy sezony, jimiž jsou Krajské přebory, stejně jako Poháry České republiky a Mistrovství České republiky se již kvapně blíží.