Valeš třikrát první v Sokolově

Předposlední říjnovou sobotu hostil sokolovský bazén 19. ročník Sokolovského kapříka. Na této soutěži, která je tradiční zastávkou desetiletých a mladších plavců, nechyběla ani výprava TJ Slávie Chomutov. Celkem z Chomutova dorazilo 24 závodníků, přičemž nejmladšímu bylo sedm let.

Dalo by se říci, že v sokolovské pětadvacítce chomutovští chlapci zastínili dívky. Zářným příkladem je Josef Valeš. Tento osmiletý chomutovský plavec nastoupil do tří závodů, přičemž v žádném z nich nenašel přemožitele. Postupně si vystoupal na prostřední stupínek stupňů vítězů za padesátimetrové disciplíny kraulem, prsy a znakem. U takhle mladého plavce jistě není žádným překvapením, že všechny tři starty znamenaly vylepšení osobních rekordů.

Dokonce o jednu medaili víc si vyplaval o rok starší Ondřej Kyncl. Tomu se podařilo také zvítězit, když bral zlato za kraulovou 50. Ve zbývajících třech závodech pak doplaval na druhých místech. Konkrétně to byly prsová 50, polohová 100 a motýlková 50. Na posledních dvou jmenovaných disciplínách ho na stupních vítězů doplnil svým třetím místem Vojtěch Rybář. I oni si vylepšili nejlepší osobní výkony, dokonce oba na polohové 100, Vojtěch pak i na motýlkové 50.

Kompletní medailovou sbírku si domů odvezl výše zmíněný nejmladší chomutovský plavec, Mikuláš Douša. Mikuláš, stejně jako Josef, nastoupil do tří závodů, přičemž z každého si pak odnesl jiné umístění na stupních vítězů. Vyhrál na znakové 50, druhý byl na kraulové 50 a třetí na padesátce prsové. Jelikož se jednalo teprve o jeho páté závody, není divu, že si ve všech startech vytvořil nová osobní maxima.

Čtvrtým a posledním chomutovským vítězem byl v Sokolově devítiletý Filip Kopta. Filipovi se podařilo zvítězit v závodě na 50 m znakem, druhý skončil ve stejně dlouhé disciplíně kraulem. Zároveň si třikrát vylepšil osobní rekord.

Posledním chomutovským medailistou byl ten nejstarší z nich, desetiletý Tomáš Masopust. Tomášovi se podařilo vyplavat bronzovou medaili za 100 m znakem. Současně si i on vylepšil třikrát nejlepší osobní výkon.

Výše zmíněné závodníky, kteří budou doplnění i o starší chomutovské plavce, čeká již 5. listopadu Velká cena Mostu.