Studentová třikrát v odpoledních bojích v Šamoríně

Valentýna Studentová se jako jediná chomutovská plavkyně zúčastnila Slovakia Swimming Cupu, který se konal v Šamoríně, městě na jihozápadním Slovensku, který spadá pod Trnavský kraj. Valentýna nastoupila do svých, prsařských, disciplín, které doplnila o dvousetmetrové závody volným způsobem a polohově.

Nejlépe se jí dařilo v prsařském sprintu na 50 m. Zde postupovala z ranních rozplaveb časem 35,61 s ze 14. místa, které v odpoledních bojích dokázala vylepšit na 12. místo za čas 34,95 s. Letos ještě neplavala rychleji.

Na dvojnásobné trati se jí také podařilo dostat se mezi finálovou šestnáctku. V ranních rozplavbách zaplavala čas 1:17,15 min, který ji vynesl postup ze 13. místa. Ve finále B pak tento výkon o 13 setin sekundy vylepšila. V cíli to pro ni znamenalo šesté místo právě v B finále.

V nejdelší prsové disciplíně byl vývoj obdobný: postup z ranních rozplaveb a následné vylepšení výkonu v B finále. Ráno to znamenalo čas 2:46,36 min a postup z 16. příčky. Odpolední čas vylepšila až na hodnotu 2:44,37 min, který, stejně jako v polovičním závodě, znamenal šesté místo. Také tento výkon znamenal vylepšení nejlepšího letošního času.

Ve zbývajících disciplínách již do odpoledních bojů nezasáhla. Na polohové 200 skončila v čase 2:36,7 min 33., zatímco na kraulové 200 byla s časem 2:18,35 min 45.