Košatová dvakrát osmá na Poháru desetiletých

Během prvního prosincového víkendu hostil liberecký bazén Pohár České republiky desetiletého žactva, vrcholnou soutěž pro mladé plavce. Z chomutovské Slávie se na tento mítink kvalifikovalo sedm závodníků, pět dívek a dva chlapci.

Nejlépe si vedla Veronika Košatová. Té se podařilo vybojovat dvě osmá místa za polohové závody. Ve zbylých disciplínách, stometrových závodech znakem a volným způsobem, skončila v první polovině druhé desítky. Ze čtyř startů si také vytvořila čtyři osobní rekordy.

Na dvě jedenáctá místa na prsařských tratích dosáhla Josefína Valešová. Josefína měla první závody mimo domácí bazén až v létě letošního roku, účast v boji o pohárové medaile tak byl značným úspěchem. V obou disciplínách si také vytvořila nové osobní rekordy.

Na umístění v první polovině druhé desítky dosáhli i další plavci. Stela Klánová byla nejlépe dvanáctá na prsařské 100, stejně jako Tomáš Masopust, tomu se to však podařilo na znakové 100. Na třinácté místo na prsařské 50 pak dosáhla Jana Legnerová. Z této trojice si nejvíce osobních rekordů vytvořil Tomáš, získal jich pět. Stele se podařilo dvakrát vylepšit nejlepší osobní výkon, Janě jednou.

Pro Valérii Jaklovou bylo nejlepším umístěním šestnácté místo na znakové 50. Vytvořila si i čtveřici nových osobáků. Dva osobní rekordy ve dvou startech bral Matouš Douša, který byl nejlépe 19. na znakové 50.

Chomutovští závodníci nastoupili i do obou smíšených štafet na 4x50 m. V polohové byli diskvalifikováni kvůli předčasnému startu. V kraulové pak v pořadí Douša, Masopust, Legnerová a Klánová skončili třináctí.

Stejně jako jejich o rok starší kamarádi, i desetiletí mají ukončenou zimní sezonu. Ta nová však startuje již v lednu při Zimní ceně Varnsdorfu.