Selingr i smíšená štafeta vítězně v Mladé Boleslavi

Jedním z Mistrovství České republiky žactva, které se konalo o víkendu 10. a 11. prosince, bylo i to čtrnáctiletých. Sem se probojovala čtveřice chomutovských závodníků, kteří vybojovali celkem pět medailí.

Nejvíce se dařilo Lukáši Selingrovi, který si vyplaval dvě vítězství a dvě druhá místa. První výhra se zrodila na kraulové 200, kde ve velikém osobáku dohmátl v čase 1:57,43 min. Druhé vítězství pak bylo rovněž v osobním rekordu, na motýlkové 100. Zde zastavil časomíru na hodnotě 58,88 s. Druhá místa pak vyplaval na motýlkové 200 a kraulové 400. Celkem se jeho počet nových osobních rekordů zastavil na hodnotě čtyři.

Smůlu si na nejdelší dívčí trati, kraulové 800, vybrala Kateřina Tautrmanová. Ve velmi těsném finiši skončila čtvrtá o pouhých pět setin sekundy za bronzovou medailí. I tak bylo čtvrté místo jejím nejlepším umístěním.

Nejlépe pátý byl v Mladé Boleslavi Jan Kubišta, a sice na znakové 100. Přidal i čtyři osobní rekordy. V polovině druhé desítky se pak pohybovaly výkony Petry Jírové, která byla nejlépe patnáctá na kraulové a polohové stovce. I Petra zaplavala své nejlepší výkony, v jejím případě byly tři.

Výše zmíněná čtveřice si připsala starty ve smíšených štafetách. V polohové byli čtvrtí, avšak v kraulové štafetě na 4x50 m v pořadí Selingr, Tautrmanová, Jírová a Kubišta zvítězili. Celkem si tak chomutovští závodníci odvezli pět medailí – tři zlaté a dvě stříbrné.