Simona Kubová dvakrát druhá ve Skotsku

10.-12.3. se konaly velmi kvalitně obsazené závody Edinburgh International 2023 ve skotském Edinburghu. Závodů se zúčastnila i Simona Kubová, která plavala 3 disciplíny, v pátek 100 znak, v sobotu 50 znak a v neděli 50 motýlek.

V pátečních dopoledních rozplavbách obsadila druhé místo ve svém nejlepším letošním čase 1:00,81, ve večerním finále se jí pak podařilo potvrdit druhé místo z rozplaveb a zlepšit čas na fantastických 1:00,17. Předčila jí pouze bývalá světová šampiónka a olympijská medailistka Kylie Masse z Kanady. Dokázala porazit hned několik vynikajících znakařek, 2 mistryně Evropy Kiru Toussaint a Kathleen Dawson dále pak mistryni světa Louise Hansson i držitelku letošního nejlepšího evropského času Roos Vanotterdijk z Belgie.

Tento čas je od roku 2019 druhým nejlepším Simony (v Taškentu 2020 zaplavala 1:00,03). V sobotu pak postoupila na poloviční trati z třetího místa do odpoledního finále časem 28,36. Finále se plavalo netradičním způsobem tzv. skins. Plavou se padesátky v 90 sekundách, po první 50 pak postupují nejlepší čtyři do té druhé a pak nejlepší dvě do té závěrečné 50. Simoně se podařilo dostat až do té závěrečné 50, ve které podlehla stejně jako na stometrové trati Kylie Masse. V neděli plavala svojí doplňkovou disciplínu 50 motýlek a časem 28,21 obsadila devatenácté místo.

Simona na těchto závodech prokázala vynikající formu, po návratu do ČR se příští víkend zúčastní finále MČR družstev v Pardubicích.