Sedmnáct zlatých medailí na Memoriálu Jaroslava Jezbery

V sobotu 22 dubna se v Chomutově konal 36. ročník Memoriálu Jaroslava Jezbery. Na domácí závody se nominovalo šedesátdva plavců ze Slavie Chomutov. Závodili ve třech kategoriích. Kategorie CAPARTI – 2014 a mladší, kategorie MEMORIÁLU JJ – ročníky 2011-2013, a kategorie STARŠÍ ŽACTVO – ročníky 2009-2010. Na stupně vítězů se probojovalo třináct plavců z Chomutova a získalo neuvěřitelných čtyřicet medailových umístění.

V kategorii nejmladších závodníků byl nejúspěšnější Josef Valeš, který třikrát zvítězil (200m volným způsobem, 50m znak a 50m prsa) a v hlavním závodě pro tuto kategorii, na 100m polohový závod, skončil druhý. Ve všech disciplínách si vyplaval nové osobní rekordy. Jeho velký kamarád Mikuláš Douša si vyplaval jedno první místo (50m volným způsobem) a jedno druhé (50m znak). Stejně jako Josef si zaplaval tři osobní rekordy. Mezi dívkami si nejlépe vedla Nikol Drozdková, která si vyplavala dvě druhá místa (50m znak a 50m volným způsobem). Ema Federselová a Ella Růžková si vylovily z chomutovského bazénu bronzovou medaili. Všechna děvčata si vylepšily dosavadní osobní maxima.

V kategorii Memoriál JJ byl bezkonkurenčně nejlepší Adrian Lehnert. Co start, to vítězství a zlepšení svých časů. Šest vítězství a jeden přepsaný rekord závodů na 100m polohový závod. Jako jediný se z této kategorie probojoval do finále na 50m motýl (Cena Matěje Volfa), kde skončil na šestém místě. Stříbrným medailistou se stal i Tomáš Vachulka na trati 50m znak.

V kategorii staršího žactva výborně plavalo několik závodníků. Třináctiletý Tobias Student získal tři druhá místa a tři třetí místa. Šimon Studnička dvakrát zvítězil, jednou byl druhý a jednou obsadil třetí místo. Barbora Šurková dvakrát zvítězila, jednou byla druhá a dvakrát třetí. Čtrnáctiletá Kateřina Staňková jednou zvítězila, dvakrát doplavala druhá a dvakrát brala bronz. Jednu bronzovou medaili získal Jakub Lehnert a Ondřej Mikš.

Nejatraktivnějším závodem byly polohovkové štafety na 4 x 50 metrů. Štafeta ve složení Kateřina Staňková, Šimon Studnička, Tobias Student a Barbora Šurková získala v nabyté konkurenci a s velkým náskokem první místo a velký dort.