Velké úspěchy chomutovských plavců na Podzimních krajských přeborech staršího žactva, dorostu a dospělých

Během víkendu 25.-26.listopadu jsme se sešli na Podzimním krajském přeboru staršího žactva, dorostu a dospělých v našem domácím pětadvacetimetrovém bazéně. Závodů se zúčastnilo 36 plavců. Domácí prostředí našim plavcům svědčí, protože máme 11 krajských přeborníků, kteří celkem získali 29 titulů přeborníka kraje. Celkem jsme získali neuvěřitelných 96 medailí.

Nejúspěšnějším ze všech závodníků se stal dvanáctiletý Adrian Lehnert. Adrian zvítězil ve všech svých disciplínách a získal 8 zlatých medailí. K tomu překonal pět oddílových rekordů na 100 m a 200 m motýl, 400 m volným způsobem, 200 m a 400 m polohových způsobem. A svým časem na 400 m polohově 05:03,66 překonal doposud nejlepší výkon dvanáctiletého žactva.

Co start, to medaile se v domácím bazéně podařilo Šimonovi Studničkovi. Šimon získal tři tituly krajského přeborníka, čtyřikrát stál na stříbrné příčce a dvakrát si doplaval pro bronz. Na prsových tratích 100 m a 200 m vylepšil oddílové rekordy třináctiletého žactva. Jeho oddílový kolega Tobias Student se stal pětinásobným krajským přeborníkem, dvakrát doplaval na druhém místě a jednou byl třetí. Tobiasovi se podařilo překonat tři oddílové rekordy třináctiletého žactva.

Šesti medailemi se může pochlubit čtrnáctiletá Kateřina Staňková. Ke třem titulům přidala ještě tři druhá místa. Stejný počet medailí měl i dvanáctiletý Tomáš Vachulka, který si doplaval pro dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile.

Tři plavci měli shodně po pěti medailích. Kompletní sbírku si vyplaval Tomáš Moravec, který zvítězil ve dvou disciplínách, dvakrát byl druhý a jednou si vybojoval bronz. To čtrnáctiletý Jakub Lehnert získal jeden titul krajského přeborníka, dvakrát byl stříbrný a dvakrát bronzový.  Třemi stříbrnými medailemi a dvěma bronzovými se může pochlubit Matěj Vokatý.

O medaili míň získaly tři děvčata. Tereza Vlasáková a Kateřina Tautrmanová se shodně staly trojnásobnými přebornicemi a v jedné ze svých disciplín si doplavaly pro druhá místa. Kompletní sbírku medailí se podařilo vyplavat Anežce Doksanské, kde k jednomu titulu přidala dvě druhá a jedno třetí místo.

Tři bronzové medaile si domů odvezl dvanáctiletý Daniel Gončar.

Titul krajského přeborníka si vyplaval Adrian Strejc na 100 m kraul a na poloviční trati bral stříbro. Jedním titulem na sprinterské trati 50 m kraul se pyšní i Jan Kubišta, na dvojnásobné trati byl třetí. Dvě stříbrné medaile získal Michal Werschall a Barbora Šurková. Po jedné stříbrné a bronzové medaili mají Zuzana Svobodová, Michaela Frőhlichová a Ondřej Mikš. Dvě bronzové příčky si připsali Matyáš Korous a Damián Pecháč.

Jednou medailí přispěli tři plavci. Petra Jírová stříbrnou, Jakub Jezbera a Jakub Sýkora bronzovou.

Ve štafetových disciplínách jsme přidali celkem osm medailových umístění. Kde štafeta mužů B ve složení Tomáš Moravec, Michal Werschall, Jakub Jezbera a Jan Kubišta zvítězila jak na 4x50 m kraul, tak na 4x50 m polohově. Ženy na 4x50 m kraul ve složení Kateřina Staňková, Zuzana Svobodová, Tereza Vlasáková a Kateřina Tautrmanová si doplavaly pro zlaté medaile. Na 4x50 m polohově vystřídala Kateřinu Staňkovou Anežka Doksanská a děvčata opět zvítězila. V polohové smíšené štafetě zvítězila Slavie A ve složení Anežka Doksanská, Tomáš Moravec, Tereza Vlasáková a Jan Kubišta. Štafeta B složená ze třináctiletých plavců Tobiase Studenta, Šimona Studničky, Michaely Frőhlichové a Barbory Šurkové skončila na třetím místě. Druhou příčku vybojovala smíšená štafeta A na 4x50 m kraul, ve složení Tomáš Moravec, Kateřina Tautrmanová, Tereza Vlasáková a Jan Kubišta.

Mužská štafeta A, která byla složená z třináctiletých plavců, a to Ondřeje Mikše, Šimona Studničky, Tobiase Studenta a Matěje Vokatého jak na 4x50 m kraul časem 01:48,30, tak na 4x50 m polohově časem 1:59,97 překonala doposud nejlepší výkony třináctiletého žactva.

Nyní naše plavce čekají Zimní poháry ČR. 9.-10.12. - dvanáctiletí jedou do Kladna, třináctiletí do Jihlavy a čtrnáctiletí do Prostějova. 14.12- 17.12. dorost a dospělí zamíří do Plzně.