Zuzana Svobodová šestá na Košařově memoriálu

Prsaři se opět po roce sjeli do Plzně na letos již 65. ročník Košařova memoriálu. Prsařského víceboje, ve kterém se sčítají výsledky ze všech tří prsařských disciplín (50, 100 a 200 metrů), se po tříleté odmlce zúčastnili také plavci TJ Slávie Chomutov.

Tentokrát do Plzně vyrazili pouze vybraní mladší žáci, z nichž většina absolvovala závod na 200 metrů prsa vůbec poprvé v kariéře. Jedinou výjimkou byla dvanáctiletá Zuzana Svobodová, která patří mezi přední prsařky své věkové kategorie a dvoustovek tak má za sebou již několik. V Plzni si vytvářela osobní rekordy a v konkurenci až o dva roky starších plavkyň si vedla velmi dobře i ve výsledkových listinách – sedmé (50 metrů) a dvě šestá (100 a 200 metrů) místa jí zajistila celkovou šestou příčku v žákovské kategorii.

Ve druhé desítce doplavávala dvanáctiletá motýlkářka Julie Hrbková, která však o solidní celkové umístění kolem patnáctého místa přišla vinou diskvalifikace na stometrové trati. Pro celkové dvaadvacáté místo si doplavala o rok mladší Kateřina Sklenářová. Desetiletá Tereza Vlasáková byla společně se Zuzanou Svobodovou jedinou chomutovskou plavkyní, která si vylepšila osobní rekordy ve všech disciplínách a celkově obsadila dvaatřicáté místo. Kamila Kašková skončila dvaačtyřicátá.

Z dvojice desetiletých chlapců se lépe dařilo Jakubovi Pospíšilovi, který celkově obsadil osmadvacáté místo. Jan Žiaček byl šestatřicátý. Dívky postavily i tým pro štafetový závod na 4x50 metrů a ve složení Sklenářová, Vlasáková, Hrbková a Svobodová doplavaly na sedmém místě.