Doksanská na krajských přeborech mladšího žactva vyhrála pět závodů

Týden po starších žácích absolvovali své krajské přebory i žáci mladší. Ti se v Rumburku ucházeli o možnost účasti na Poháru ČR desetiletých a jedenáctiletých plavců, kam se na základě časů zaplavaných právě na krajských přeborech nominují ti nejlepší. Z plavců TJ Slávie Chomutov si vedla nejlépe desetiletá Anežka Doksanská, která v ani jednom závodě nenašla přemožitelku.

Anežka Doksanská navázala a dokonce ještě překonala povedené vystoupení své sestry Elišky z krajských přeborů staršího žactva. Anežka nastoupila do pěti závodů a v každém z nich dohmátla nejrychleji ze všech. Zvítězila ve znakových disciplínách na 50 a 100 metrů, polohové stovce a dvoustovce a na 200 metrů kraul. Podobně skvělé výsledky se podařily zaplavat i Tereze Vlasákové, která plavala šest závodů, z nichž tři vyhrála (50 a 100 metrů prsa, 400 metrů kraul) a třikrát doplavala druhá za Doksanskou (100 a 200 metrů polohově, 200 metrů kraul).

Se stoprocentní bilancí co se týče umístění na stupních vítězů, se může pochlubit i Jakub Jezbera, který nejprve pětkrát doplaval jako třetí, aby se ve svém posledním závodě (200 metrů kraul) mohl radovat z vítězství. S pocity vítězství se mohly vrátit do Chomutova ještě Kamila Kašková (100 metrů motýlek) a Alexandra Krstičová (100 metrů kraul). Na cenné kovy dosáhli také Jakub Pospíšil, Vojtěch Rut a Sarah Krstičová.

Mezi Jedenáctiletými plavci se z chomutovských plavců podařilo vybojovat vítězství pouze Michalovi Werschallovi na 100 metrů prsa, druhý pak byl v závodě 200 metrů polohově. Sice bez vítězství, za to z velmi vyrovnané bilance na stupních vítězů se může těšit Veronika Chalupová, která všech svých šest startů proměnila v medaili. Druhá doplavala v závodech 100 a 200 metrů znak a 200 metrů kraul, třetí pak 100 a 200 metrů polohově a 400 metrů kraul. Tři stříbra si vyplavala i Karolína Hanáčková za sprinterské závody 50 a 100 metrů kraul a 50 metrů motýlek, třetí byla na 100 metrů motýlek. Pro tři cenné kovy si doplaval Jiří Pavuk a jednou se radoval také Daniel Červený.

Pro devítileté plavce se o kvalifikační závody nejednalo, krajský přebor pro ně byl vrcholem letní sezony. A vypořádali se s ním na výbornou. Kateřina Tautrmanová vyhrála dva závody (50 a 200 metrů kraul), Lukáš Selingr také ovládl 200 metrů kraul a přidal k tomu dvě druhá místa (100 metrů kraul a znak) a jedno třetí místo (50 metrů kraul). Vítězný závod (100 metrů znak) absolvovala i Petra Jírová a s medailí na krku se do Chomutova vrátily ještě Tereza Šindelářová a Kateřina Staňková.

Přestože devítiletí mají za sebou takový malý vrchol, vydají se před prázdninami ještě na jedny závody – do Kutné Hory. Desetiletí a jedenáctiletí plavci, kteří se svými výkony nominují na Pohár ČR, se poměří se svými stejně starými konkurenty z ostatních krajů v Mladé Boleslavi a Plzni o cenné kovy.