Hlavní závod v Litoměřicích vyhrál chomutovský Jakub Štemberk

Zimní plavecká sezona se již rozběhla naplno a po domácí Velké ceně Chomutova byly pro plavce TJ Slávie Chomutov další zastávkou Litoměřice, kde se konal druhý ročník Memoriálu Luboše Kracíka. V hlavním závodě (200 metrů kraul), který se jako jediný plaval i na finále, se ve všech třech kategoriích prosadilo celkem šest chomutovských plavců.

Mezi dorostenci a dospělými si s přehledem pro vítězství v hlavním závodě doplaval Jakub Štemberk, který si první místo bezpečně hlídal od startu až do cíle. K vítězství v hlavním závodě přidal ještě prvenství i na 200 metrů polohově. Ve stejné kategorii si pro druhé místo za 100 metrů znak doplaval Filip Jezbera.

Mezi ženami si pro páté místo ve finále hlavního závodu doplavala Markéta Jenčková, která si v poslední disciplíně dne (100 metrů kraul) doplavala pro bronzovou medaili. V této kategorii se na stupně vítězů prosadily ještě dvě chomutovské plavkyně. Prsařská specialistka Michaela Malinová nenašla přemožitelku na trati 100 metrů prsa a na dvojnásobné distanci dohmátla jako třetí. A třetí byla hned za oddílovou parťačkou Kamilou Slabihoudovou, která k tomuto stříbru přidala ještě bronz na 200 metrů znak.

Druhý medailový úspěch v hlavním závodě pro chomutovské barvy připsal Tomáš Moravec, který v něm bral bronz. Tomáš také jako jediný chomutovský plavec získal medaile ve všech svých závodech – druhý bronz si vyplaval na 200 metrů polohově, pro stříbro si doplaval na znakové stovce a dočkal se i vítězství, kterého dosáhnul na 100 metrů kraul. Jan Valenta doplaval ve třech ze čtyř svých závodů hned za Tomášem Moravcem. Třetí byl na 100 metrů znak a čtvrtá místa si připsal za finále 200 metrů kraul a polohovou dvoustovku. Produktivitu mladších žáků potvrdili prvním místem na 200 metrů znak Adam Fencl a bronzem ze stejné disciplíny Michal Werschall.

Mezi mladšími žačkami si pro tři medaile doplavala Zuzana Svobodová. Bronz získala v hlavním závodě a na 100 metrů prsa a stříbrná byla na polohové dvoustovce. Bronz na 100 metrů motýlek si vyplavala Kateřina Kosková.

Díky Karlovi Kaškovi měla chomutovská Slávie zastoupení ve finále i v prostřední kategorii – starších žáků. Karel v něm dohmátnul na pátém místě a stejným výsledkem zakončil i závody na 200 metrů polohově a 100 metrů znak.