Tomáš Franta třikrát zvítězil na Velké ceně Brna

V Brně se uskutečnilo osmé kolo Českého poháru v plavání. A ani tam Tomáš Franta nenašel přemožitele na znakových tratích. Kromě něj se dařilo i dalším plavcům.

Tomáš Franta, jehož letošním vrcholem bude společně se Simonou Baumrtovou v polovině prosince mistrovství Evropy v Kodani, plaval v Brně čtyři závody – ke svým třem hlavním znakařským disciplínám si přidal ještě 50 metrů kraul. Franta pokaždé bez výraznějších obtíží postupoval do finálových bojů, ve kterých si doplaval pro prvenství ve všech třech znakařských závodech (50, 100 a 200 metrů) a na 50 metrů kraul pro druhé místo.

Velmi slušnou formu před blížícím se republikovým šampionátem dorostu a dospělých v Plzni prokázali Kamila Slabihoudová a Jakub Štemberk. Slabihoudová plavala finále třikrát – pátá skončila na 400 metrů polohově a šestá na 200 metrů znak a polohově. Podobnou bilanci má i Štemberk, který skončil čtvrtý na 200 metrů polohově a pátý na 400 metrů polohově. Třetí finálovou účast mohl přidat na 400 metrů kraul, kde skončil na děleném šestém (posledním postupovém) místě a musel tak plavat ještě dodatečný závod. V něm sice dokázal přibližně dvacet minut starý čas vylepšit o téměř dvě vteřiny, jeho protivník však tentokrát byl o tři desetiny rychlejší.

Dařilo se i Ondřejovi Baumrtovi, který se hned třikrát dokázal vměstnat mezi nejlepších deset plavců – devátý skončil na 200 motýlek a desátá místa bral za 100 metrů motýlek a 400 metrů kraul.