36 medailí z Krajského přeboru na dlouhých tratích

V neděli 6. listopadu se ve zrekonstruovaném lounském bazénu konalo podzimní kolo Krajského přeboru Ústeckého kraje na dlouhých tratích. Z Chomutova se na tuto soutěž vydalo 46 závodníků, kteří dohromady vyplavali 36 medailí na tratích 400, 800 a 1 500 m volný způsob. Desetiletí a mladší startovali pouze na nejkratší distanci, ostatní plavali dvě delší. V průměru to tak činilo více než půl získané medaile z jednoho startu.

Hned pětice chomutovských plavců vybojovalo dvě zlaté medaile. V osobních rekordech vyhrál obě vytrvalecké tratě Jakub Jezbera a Kateřina Tautrmanová, kteří přidali i třetí osobní rekord mezičasem na 400 m. Michal Werschall s Tobiasem Studentem si připsali „klasické“ dva osobáky. Lukáš Selingr si připsal jeden osobní rekord na kratší osmistovce.

Tereza Vlasáková s Jakubem Lehnertem zvítězili v jedné disciplíně, Tereza na delší 1 500, Jakub na 800. Tereza si včetně mezičasu na 400 m vytvořila tři osobní rekordy, Jakub měl dva.

Ze „čtyřstovkařů“ si připsali výhry Jana Legnerová, Ondřej Kyncl a Zuzana Sýkorová. A jak se sluší a patří, přidali i nejlepší osobní výkony. V jejich případě, i díky rychlému mezičasu v polovině trati, byly dva.

Smůlu na silné soupeře v obou disciplínách měli Vojtěch Rut, Jan Kubišta a Adrian Lehnert. Všichni si odvezli z Loun dvě stříbrné medaile. První dva jmenovaní k tomu přidali dva osobní rekordy, Adrian dokonce tři.

Barbora Šurková jako jediná chomutovská plavkyně skončila jednou druhá a jednou třetí. Oba výkony znamenaly nová osobní maxima.

Skokem se tak dostáváme k dalším mladým nadějím. Veronika Košatová, Tomáš Masopust a Vojtěch Rybář byly na 400 druzí. A všichni si připsali osobní maxima jak v cíli, tak v polovině trati.

Dva bronzy v Lounech vylovili Kateřina Nevolová a Šimon Studnička. Pro oba, i díky mezičasu v polovině osmistovky, to byly časy znamenající nové osobní rekordy.

Jednou bronzovou medailí pak na již zmíněný počet 36 medailí přispěli další čtyři plavci. Z těch starších to byli Dominik Raboch a Tomáš Vachulka, kteří se prostřídali na třetím a čtvrtém místě, z těch mladších pak Stela Klánová a Lukáš Žiaček. Zároveň si všichni připsali jeden osobní rekord, Dominik s Tomášem na 1 500, Stela s Lukášem na 400.

V následujících dvou týdnech všechny zmíněné závodníky čekají Krajské přebory na „klasických tratích“. Dvanáctiletí a starší budou bojovat o tituly krajských přeborníků 12. a 13. listopadu v domácím bazénu v Aquasvětě, zatímco ti mladší se poperou o nejlepší časy a kvalifikaci na Poháry České republiky o týden později v Litoměřicích.