Kubová ovládla jihlavský Axis cup

Čtveřice chomutovských plavců se vydala do Jihlavy na šesté pokračování Českého poháru – ARENA Cup, které se plavalo pod názvem Axis cup. Nejlépe si vedla Simona Kubová, která ovládla oba své starty a zvítězila i v soutěži o nejhodnotnější výkon.

Simona nastoupila pouze do nedělních závodů na 50 a 100 m znak. V ranních rozplavbách si vždy připsala pohodový postup z prvního místa, přičemž dokázala ušetřit ještě spousty sil. Ve finále si pak na delším z obou závodu připsala skvělý čas 57,46 s, který je pouze o 0,1 s horší než její nejlepší letošní výkon z berlínského Světového poháru. Rčení „zvítězila rozdílem třídy“ v případě jejího výkonu nevyjadřuje dostatečně propast, která byla mezi Simonou a druhou Surovou z Komety Brno. Rozdíl totiž činil neuvěřitelných 8,23 s.

Na padesátimetrovém sprintu si pak Simona připsala druhé pohodové vítězství. Zvítězila časem 26,75 s, kterým vyrovnala svůj rekord Axis cupu z roku 2018. Opět druhá Surová na ni ztratila téměř 3,5 s. V tomto případě za svým berlínským časem zaostala o 0,19 s. Zároveň si tímto výkonem připsala nejlépe bodovaný výkon celé soutěže, 876 FINA bodů. Druhým nejhodnotnějším pak byl Simonin výkon ze znakové 100.

I Jakub Štemberk se probojoval mezi šestici nejlepších závodníků. Povedlo se mu to ve všech třech svých startech. V sobotu se mu to podařilo na motýlkové 50 a kraulové 100. Z druhé jmenované se pak z finále odhlásil. Ve finále motýlkového sprintu pak obsadil čtvrté místo za čas 26,36 s. V neděli startoval pouze na kraulové 50, kde opět prošel branami finále. V cíli z toho pak bylo konečné páté místo a čas 24,08 s.

Třetí účastnicí v odpoledních bojích byla Anežka Doksanská. Nejlépe se jí dařilo na znakové 100. Zde se sice neprobojovala mezi šestici nejlepších, nicméně i tak postoupila do finále B. Zde zaplavala skvělý výkon 1:06,52 min, který je o 0,7 s vylepšení jejího osobního rekordu. Finále B ovládla, přičemž, pokud by se spojily výsledky obou finále, by z toho bylo celkové třetí místo. I na dvojnásobné trati se probojovala do B finále. Její výkon 2:23,99 min znamenal druhé vítězství ve finále B a celkovou sedmou příčku.

Poslední chomutovskou účastnicí byla v Jihlavě Eliška Doksanská. Eliška se již naplno věnuje studiu na vysoké škole, a tak skončila ve všech startech ve třetí desítce. Nejlépe byla 23. na kraulové 400.