Třetí místo SlCho na Litoměřickém kalichu

V sobotu 18. února se v Litoměřicích konal 25. ročník Litoměřického kalichu pro žactvo ročník 2009-2012. Prvních letošních závodů se zúčastnilo 25 plavců a 5 z nich dosáhlo na stupně vítězů.

Mezi dvanáctiletými dominoval Adrian Lehnert, který zůstal neporažen na všech 100 m tratích. Osobní rekordy překonal na 100 m prsa, 100 m motýl a 100 m volný způsob. Největšího zlepšení dosáhl na 100 m znak, kde překonal svůj osobní rekord o 7 vteřin.  Hlavním závodem jeho kategorie byl 100 m volný způsob, ve kterém zvítězil v čase 1:03,67.

Jedno první a dvě třetí místa si vyplaval třináctiletý Tobias Student.  Zvítězil v hlavním závodě na 100 m motýl v osobním rekordu 1:06,22. Třetí místa získal na tratích 100 m znak a 100 m volný způsob. Ve šech disciplínám si vytvořil nové osobní rekordy. Dalším zlatým medailistou byl Šimon Studnička, který zvítězil na trati 100 m prsa v nejlepším osobním čase 1:12,90. Ve všech ostatních závodech si zlepšil své osobní rekordy. Velkým překvapením se staly výkony Matyáše Korouse, který si vylepšil své osobní maxima na všech disciplínách o 5 až 10 vteřin. Mezi třináctiletými děvčaty se probojovala na stupně vítězů Barbora Šurková.  Zvítězila na trati 100 m volný způsob svým nejlépe zaplavaným časem 1:03,65. V hlavním závodě na 100 m motýl si ve výborném finiši doplavala pro druhé místo v čase 1:13,18.

Velký úspěch zaznamenala jedenáctiletá Josefína Valešová, která se probojovala do finále hlavního závodu na 100 m prsa. Obsadila v něm třetí místo v čase 1:38,02. I ona si vylepšila ve všech disciplínách své osobní maxima.

Smíšená kraulová štafeta na 4 x 50 m skončila na čtvrtém místě ve složení Barbora Šurková, Veronika Košatová, Jakub Lehnert a Adrian Lehnert. Smíšená polohová štafeta na 4x50 m skončila na šestém místě ve složení Barbora Šurková, Josefína Valešová, Jakub Lehnert a Adrian Lehnert.

V celkovém součtu bodů si naši plavci vybojovali se 136 body třetí místo. Zvítězila Autoškoda Mladá Boleslav se 162 body a druhý byl Plavecký klub Děčín se 146 body.