Úspěšní plavci Slavie Chomutov na Letním poháru ČR desetiletých

V sobotu 10.června a v neděli 11.června se konal v Kladně Letní pohár ČR desetiletých plavců. Ze Slávie Chomutov se nominovalo pět závodníků, a to Ondřej Kyncl, Vojta Rybář, Jáchym Křeček, Filip Kopta a Petr Weinhöfer. Pro všechny chlapce to byly první vrcholné závody, kterých se zúčastnili. I přes prvotní trému, podali ty nejlepší možné výkony.

Dva z našich plavců si doplavali pro medaile. Ondřej Kyncl získal stříbrnou medaili na 400 m volným způsobem v čase 5:41,99. A dvě bronzové medaile na 100 m motýl v čase 1:35,14 a na 200 m volným způsobem v čase 2:45,06. Na tratích 100 m volným způsobem a 50 m motýl skončil shodně na sedmém místě. Druhým medailistou se stal Vojtěch Rybář, který získal dvě bronzové medaile na tratích 100 m znak v čase 1:24,87 a 50 m volným způsobem v čase 00:34,30. Na neoblíbeném čtvrtém místě skončil Vojta celkem čtyřikrát, a to na 50 m znak, a na kraulových disciplínách 100 m, 200 m a 400 m.

Naší nejsilnější disciplínou se stala trať na 400 m volným způsobem, kde jsme do desátého místa měli čtyři plavce. Ondra – stříbro, Vojta – čtvrté místo, Filip – páté místo, Jáchym – osmé místo. I Petr Weinhöfer se umístil na pěkném šestnáctém místě. Do desátého místa se umístil Jáchym ještě čtyřikrát, a to na 50 m motýl a 100 m volným způsobem – deváté místo a 100 m polohovým způsobem a 200 m volným způsobem – desáté místo, na 100 m znak skončil dvanáctý.

I Filipovi Koptovi se podařilo ještě jednou probojovat do první desítky, a to na 50 m znak, kde skončil na osmém místě. Na ostatních tratích skončil třináctý na 100 m znak, čtrnáctý na 100 m prsa a osmnáctý na 50 m prsa. Jeho oddílový kolega Petr Weinhöfer se umístil na 50 m prsa na šestnáctém místě a na 50 m motýl byl dvacátý čtvrtý.

Všem plavcům se podařilo překonat své nejlepší osobní výkony. Gratulujeme!