Plavci z Chomutova si z Mostu odvezli 66 cenných kovů

V sobotu 4. listopadu se v nedalekém městě plaval 18.ročník Velké ceny města Mostu, který se již několik let plave jako Memoriál Jiřího Vachulky. Slavie vyslala 58 závodníků různého věku a získala opět mnoho medailových umístění. Dvacet závodníků získalo celkem 61 medailí.

Mezi naše nejúspěšnější nejmladší plavce patří Josef Valeš, který dokázal zvítězit v disciplíně 100 m volný způsob a vylepšit si svůj dosavadní nejlepší výkon. K tomuto krásnému prvenství ještě přidal tři druhá místa, a to na 50 m motýl a volný způsob a na 100 m polohově. V těsném závěsu za Pepou byl jeho plavecký rival a kamarád Mikuláš Douša. Miky si odvezl z mosteckého bazénu jedno druhé místo a tři třetí. Úspěšné zastoupení jsme měli i mezi děvčaty. Tři medaile si vyplavala Ella Růžková, která byla dvakrát stříbrná a jednou bronzová. Alice Kostolná vybojovala jedno stříbro a jeden bronz a Tereza Meinlová uspěla na své oblíbené trati 50 m prsa a získala druhé místo.

Mezi desetiletými plavci se prosadili hned tři naši závodníci. Nejvíce medailových umístění získal Vojta Rybář. A to celkem pět. Zvítězil na 100 m polohově, jednou byl druhý a třikrát bronzový. Zvítězit na 50 m motýl dokázal i Jáchym Křeček, který si doplaval ještě pro dvě druhá místa. Třikrát na stupně vítězů dosáhl i Ondřej Kyncl, který získal dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou a také zůstal třikrát těsně pod stupni vítězů na nepopulárním bramborovém místě.

Dvanáctiletý Adrian Lehnert opět získal s výrazným náskokem před soupeři ve všech svých disciplínách zlato. Třikrát se mu podařilo posunout své výkony, a to na 100 m kraul, kde zaplaval čas těsně nad minutu, na 50 m znak a 100 m polohově.

V kategorii ročníků 2009 a 2010 vybojoval dvě vítězství Šimon Studnička, a to na 50 m motýl a prsa. Na 100 m volným způsobem a 100 m polohově skončil druhý. Celkem si pětkrát zlepšil svoje osobní maxima. Na jednu stříbrnou a tři bronzové medaile dosáhl Tobias Student, který celkem čtyřikrát vylepšil svůj nejlepší výkon. Na sprinterské trati 50 m volný způsob získal Matěj Vokatý bronzovou příčku. Mezi děvčaty dokázala Kateřina Staňková vybojovat zlato na znakové padesátce a stříbrnou medaili na 100 m volným způsobem.

V nejstarší kategorii ročníků 2008 a starší jsme měli celkem sedm medailistů. Mezi muži se nejlépe vedlo Janu Kubištovi, který 50 m kraul a znak dokázal proměnit ve vítězství a za 100 m volným způsobem bral stříbro a za 50 m motýl bronz. Čtyři medaile si přivezl také Tomáš Moravec. Na 50 m znak a v hlavním závodě na 100 m polohově vystoupal na stříbrnou pozici a na 50 m kraul a prsa bral bronz. Lukáš Selingr si do své sbírky přidal jednu zlatou medaili za 50 m motýl a jednu bronzovou medaili za 50 m znak. Kraulovou specialistkou je Kateřina Tautrmanová, která jak na 50 m trati, tak na 100 m trati zvítězila. Jedno prvenství si připsala Michaela Malinová, a to na 50 m prsa. Stříbro brala v hlavním závodě na 100 m polohově a dva bronzy za 50 m motýl a kraul. Tereza Vlasáková si vyplavala dvě druhá místa na 50 m a 100 m kraul. Zuzana Svobodová si na 50 m prsa doplavala pro bronz.

Mužská štafeta A ve složení M. Werschall, T. Moravec, L. Selingr a J. Kubišta v polohové štafetě zvítězila a v kraulové skončila třetí. Ženská polohová štafeta A ve složení Staňková K., Malinová M., Vlasáková T., a Tautrmanová K. si doplavala pro zlato. A ženská kraulová štafeta A, ve složení P. Jírová, Z. Svobodová, M. Malinová a K. Tautrmanová brala také zlato. Ženská polohová štafeta B ve složení K. Nevolová, Z. Svobodová, P. Jírová a M. Hájková vybojovala bronzovou medaili.

Třešničkou na dortu úspěšných závodů se stala mužská kraulová štafeta B, kterou tvořili plavci ročníku 2010 a to M. Vokatý, P. Ličko, T. Student a Šimon Studnička, kteří svým časem 01:50,66 překonali doposud nejlepší výkon štafety třináctiletého žactva v 25metrovém bazéně. Rekord z roku 2019 sebrali plavcům z Plzně.

Již příští týden naše plavce čeká KP dlouhých tratích v Lounech.