Nejmladší plavci na závodech v Příbrami

Další závody mají za sebou nejmladší plavci TJ Slávie Chomutov. Desetiletí a mladší plavci se zúčastnili prvního kola Středočeského poháru nejmladšího žactva, které se konalo v Příbrami. Chomutovští plavci si vyplavali celkem 15 medailí.

Mezi desetiletými plavci se prosadili tři plavci. Nejlepší formu z nich předvedl Karel Kaška, který skončil druhý na 50 metrů motýlek, třetí na 100 metrů polohově a třikrát skončil těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě. Ondřej Bušek s Nikolou Strádalovou byli oba dva shodně dvakrát třetí na 50 a 100 metrů znak.

V druhé kategorii, vypsané pro devítileté a mladší plavce, nad ostatními výsledkově vyčníval Maxim Dvořák, který proměnil všechny své závody v pódiové umístění. Dvakrát skončil první (100 metrů prsa a polohově) a dvakrát druhý (50 a 100 metrů kraul). Jednou třetí (100 metrů znak) skončil Tomáš Moravec. Pro jedno cenné druhé místo si doplavala nejmladší členka chomutovské výpravy Veronika Chalupová, která se úspěšně popasovala se staršími plavkyněmi. Nemuselo ale zůstat jen toho.
Na dvojnásobné trati skončila těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě.

Chomutovským žáčkům se dařilo i ve štafetách. Chlapci s přehledem vyhráli závod na 4x50 metrů polohově (Bušek, Moravec, Kaška, Dvořák) a na 4x50 metrů kraul i přes mohutný Dvořákův finiš těsně na druhém místě (Moravec, Petr, Rabas, Dvořák).

Žačky skončily v polohové štafetě na druhém místě v sestavě Zelenková, Strádalová, Vávrová a Hrbková. V té kraulové děvčata Zelenková, Hrbková, Vávrová a Strádalová opět zabojovaly a vyšlo