Baumrtová opět vylepšila český rekord

Skvělou formu prokazuje v přípravě na evropský šampionát Simona Baumrtová.
Spolu s dalšími reprezentanty se zúčastnila kvalitně obsazeného plaveckého klání Trofeo Settecolli v Římě, kde vylepšila po necelých dvou letech český rekord na 200 metrů znak.

Po sérii závodů, kde neplavala všechny nebo dokonce žádnou znakovou disciplínu, tentokrát
se soustředila výhradně na znakové disciplíny. Římské závody zahájila velmi úspěšně. Již
v rozplavbách na 50 metrů znak si zaplavala letošní nejlepší čas a z druhého místa postoupila do finále. V něm čas ještě trochu vylepšila (0:28,56) a závod vyhrála.

Druhým závodem bylo 100 metrů znak. V rozplavbách si hlídala postupovou pozici a s přehledem postoupila do finále z pátého místa. Ve finále pak zaplavala svůj druhý nejlepší čas v letošním roce (1:00,58) a obsadila druhé místo.

Samotný vrchol z pohledu chomutovské plavkyně přišel až v poslední den římského plaveckého podniku. Simona Baumrtová již v rozplavbách překonala o 11 setin svůj téměř dva roky starý rekordní zápis z olympijských her v Londýně a poprvé se dostala pod hranici dvou minut a deseti vteřin. Nový rekordní čas má hodnotu 2:09,92. V odpoledním finále se mohly dít ještě velké věci, jenže přišla velká bouřka. A protože se v Římě plavalo venku, musel se odpolední finálový blok zrušit.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.