Baumrtová v Plzni neporažena

Na první podzimní část Českého poháru, na Plzeňské sprinty, vyslal chomutovský plavecký oddíl své nejlepší závodníky. Stejně k závodům přistoupili také všechny nejsilnější české oddíly a konkurence se tak v Plzni sešla opravdu veliká. Již tak velmi kvalitně obsazený mítink doplnila neméně silná slovenská reprezentace. I přesto se však chomutovští plavci s velkou pravidelností proplavávali až do finálových závodů.

Nejvýraznější stopu za sebou zanechala Simona Baumrtová. Na své poměry plavala velké množství disciplín, celkem jich bylo sedm. Ale ani tento vysoký počet závodů nezabránil tomu, aby vyhrála všechna finále, do kterých nastoupila. Vyhrála všechny znakové disciplíny 50 (27,14), 100 (58,21) i 200 metrů (2:04,52), 100 a 200 metrů polohově a také 400 metrů kraul, kde vylepšila vlastní oddílový rekord (4:12,74). V prvních pěti jmenovaných disciplínách potvrdila A limity na MS do Dauhá, přestože limity jako stabilní členka reprezentace plnit nemusí a může se soustředit pouze na vrchol sezóny.

V počtu finálových účastí se Baumrtové dokázal vyrovnat Tomáš Franta, který jej absolvoval také šestkrát, v každém svém závodě. Nejlepších výsledků dosáhl na 50 (25,76) a 100 metrů (55,08) znak – v obou případech čtvrtý, šestý na 200 metrů znak a 50 metrů kraul, sedmý na 100 metrů polohově a osmý na 200 metrů kraul (1:52,46), kde dokázal uzmout oddílový rekord Ondřejovi Baumrtovi.

O finále méně si vyplavala další nadějná dorostenka Štěpánka Šilhanová. Stejně jako Franta skončila dvakrát na čtvrtém místě. Znakové sprinty však vyměnila za středně dlouhé krauly 200 (2:03,30) a 400 (4:18,44) metrů. Ve zbývajících třech finále doplavala jako sedmá (50 a 100 metrů kraul a 50 metrů motýlek).

Dvěma finále a pátým místem k tomu se může pochlubit Ondřej Baumrt. Pátý byl na 1500 metrů kraul (kde se finále neplave), šestý na 400 metrů kraul a devátý na 200 metrů kraul. I on přepisoval oddílové rekordy a to hned třikrát. Kromě vlastních maxim v závodech na 400 (3:56,32) a 1500 (15:18,53) metrů kraul překonal také tři týdny starý rekord Tomáše Franty na 100 metrů kraul (52,30).

Dvě finále absolvovala i Rebecca Klímová, která v obou doplavala desátá (200 metrů znak a 400 metrů polohově).

Kvarteto Baumrtová, Baumrt, Šilhanová a Franta plavali na závěr celého podniku smíšenou štafetu 4x50 metrů polohově a obsadili v ní třetí místo.
Ze zbývající čtveřice elitních chomutovských závodníků (Jakub Volf, Ondřej Slabihoud, Miroslav Soukup a František Štemberk) se nejvíce dařilo Volfovi, který se třikrát probojoval do třetí desítky. Ostatní i přes osobní rekordy na absolutní špičku české a slovenské reprezentace nestačili.

Spokojeni s výkony svých svěřenců byli i trenéři Tomáš Baumrt a Jaroslav Jezbera. „Plzeňské sprinty jsou jedny z nejlepších závodů v Česku a ani letos tomu nebylo jinak. Parádní atmosféra, obrovská konkurence, stejná jako při mistrovství republiky obohacená o slovenskou reprezentaci. Naši plavci se opravdu měli s kým poměřovat a vesměs to zvládli velice dobře. Simča vyhrála všechno, u Tomáše se Štěpánkou je možná trochu škoda, že to těsně necinklo, ale konkurence byla opravdu velká. Ondra Baumrt byl pátý, když neporazil jenom účastníky mistrovství Evropy, včetně dvou finalistů Honzy Micky a Richarda Nagyho. Radost máme i ze všech tří dorostenců (Kuba Volf, Fanda Štemberk a Ondra Slabihoud), kteří zaplavali taky hodně dobře a dostali na dostřel elitní desítky v jejich kategorii, Kuba mezi ně dokonce prorazil."