Baumrt ovládl závěrečný závod dálkového plavání

Ondřej Baumrt vyrazil jako jediný chomutovský zástupce do Krnova zakončit dálkoplaveckou sezonu. V místním pětadvaceti metrovém bazéně se každoročně plavě závod na pět kilometrů. Baumrt si po loňských zkušenostech a šestém místě lépe rozvrhnul síly a celý závod vyhrál. V konečném hodnocení Českého poháru dálkového plavání obsadil čtvrté místo.

Čerstvý český rekordman ve sprinterské štafetě (společně se sestrou Simonou, Štěpánkou Šilhanovou a Tomášem Frantou) se během týdne dokázal rychle přeorientovat na mnohem delší vzdálenost – na pět kilometrů. Ondřej Baumrt se na začátku nenechal „vybláznit" rychlým tempem, které udal brněnský závodník Ján Kútnik a plaval si v relativním poklidu na třetím místě. Kútníkova tempa se pokusil udržet jeden ze čtyř ruských plavců, kteří se krnovského klání pravidelně účastní. Rychle na to však doplatil a na 1500 metrech byl předplaván chomutovským plavcem. Při průjezdu do třetího kilometru ztrácel Baumrt na druhém místě na brněnského plavce a účastníka ME v Berlíně 19 vteřin.

Zatímco Baumrt stále držel své strojové tempo, vedoucí závodník mírně zpomalil a mezi třetím a čtvrtým kilometrem byl předplaván také. Chomutovský plavec své konstantní tempo dokázal v závěrečném kilometru ještě vystupňovat a s náskokem téměř 50 vteřin si doplaval pro první místo. Svým časem 53:07,70 se zařadil na druhé místo českých tabulek, když o 15 vteřin nestačil pouze na legendárního českého plavce Květoslava Svobodu.

V Krnově se plavaly i běžné bazénové závody, ve kterých Ondřej Baumrt obsadil druhé (100 metrů motýlek), třetí (100 metrů znak) a páté (100 metrů kraul) místo.