Kamila Slabihoudová zlatá na MČR

Zimní mistrovství České republiky mají za sebou starší žáci (2000, 2001 a 2002). Chomutovští plavci získali celkem čtyři medaile, tři štafetové (1x stříbro, 2x bronz) a jednu individuální (zlatá). O tu se postarala parádním výkonem Kamila Slabihoudová na 400 metrů polohově.


Dvanáctiletí plavci se představili v Trutnově a z tamního bazénu vylovili tři cenné kovy. Ten úplně nejcennější přišel až na úplný závěr, kdy Kamila Slabihoudová zmobilizovala veškeré zbytky svých sil a v dramatickém finiši zvítězila v novém oddílovém rekordu. Její čas 5:34,47 pokořil také limit pro juniorskou reprezentaci. I v dalších závodech patřila k nejlepším, na medaili však bylo potřeba plavat ještě rychleji. Na 200 metrů znak byla pátá, na poloviční trati desátá a na 200 metrů polohově dohmátla jako šestá. „Kamča se celý podzim trochu trápila, měla zraněnou nohu, nemohla se tak účastnit soustředění SCM. Na mistráku ale bojovala, všechny závody plavala těsně za osobními rekordy a za svou snahu byla na závěr odměněná zlatou medailí v parádním čase," pochválila Kamilu trenérka Markéta Šilhanová.

Jen těsně unikla medaile motýlkářce Alici Richtrové, která skončila na 100 metrů motýlek na neoblíbeném čtvrtém místě. Na dvojnásobné trati pak byla desátá. „Alice bojovala do poslední chvíle o medaili, které jí nakonec utekla o dvě desetinky, to je škoda. Čas měla ale výborný, stejně jako v dalších závodech."

Eliška Dvořáková byla dvakrát pátá (100 a 200 metrů polohově) a osmá na 200 metrů prsa. Třikrát mezi nejlepších deset nakoukl Filip Jezbera, který byl pátý na 100 metrů polohově, devátý na 100 metrů znak a desátý na 200 metrů kraul. Jednou desátá byla i Michaela Malinová (100 metrů prsa). „Chtěla bych pochválit především Míšu. Do bojů o medaile sice nezasáhla, ale zaplavala si pět hodně výrazných osobáků, jsme s jejími výkony opravdu spokojeni. Zato Eliška medaili mít mohla. Zejména na krátké polohovce jí o medaili připravily špatné výjezdy po obrátce. Podobné to je i u Filipa. S ním musíme zapracovat především na psychice. Dvě diskvalifikace, které přičítáme hlavně špatné koncentraci na závod, je u dvanáctiletého plavce, který má medailové ambice zkrátka hodně," vidí rezervy svých svěřenců Šilhanová.

Ve štafetových závodech se představily pouze žačky ve složení K. Slabihoudová, E. Dvořáková, A. Richtrová a M. Malinová a obsadily výborné druhé (4x50 metrů polohově) a třetí (4x50 metrů kraul) místo.

Pochvalu si od trenérů vysloužili i ostatní plavci (Jakub Kindl, Martin Oharek a Ela Strašková). „Všichni si udělali aspoň nějaké osobáky, čehož si s kolegy moc ceníme," uzavřela za trojici trenérů Markéta Šilhanová.

V Prostějově bojovali o medaile třináctiletí a plavcům TJ Slávie Chomutov se podařilo na stupně vítězů proniknout jednou, ve štafetovém závodě na 4x50 metrů polohově (F. Kudláček, J. Lisý, Jo. Štemberk, Ja. Štemberk).

K té individuální měl nejblíže Jakub Štemberk, který dohmátl dvakrát pátý v závodech na 400 a 1500 metrů kraul. Desátý pak byl na 200 metrů kraul. Mezi nejlepších deset závodníků se ještě probojovala Johana Holá, devátá na 100 metrů prsa a desátá na dvojnásobné trati. Již samotná účast byla úspěchem pro Filipa Kudláčka, Josefa Štemberka a Jiřího Lisého.

Nejstarší žáci (2000) plavali v Kopřivnici, kde měl chomutovský oddíl tři zástupce. Do celkového pořadí dokázala výrazněji promluvit pouze Barbora Veselá. Zasloužila se o to prsařskými závody, kdy v obou (100 a 200 metrů) dohmátla jako pátá. Markéta Jenčková se umisťovala těsně za elitní desítkou a Josef Valenta pak v druhé polovině startovního pole.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.