Družstva mužů a žen vyhrála 1. kolo MČR družstev 2015 oblasti Severních Čech

Za dalším postupem do semifinále plaveckého MČR družstev rázně vykročili muži i ženy TJ Slávie Chomutov. V prvním kole (Ústecký a Liberecký kraj), které se uskutečnilo v chomutovském bazéně, oba týmy zvítězily. A ženy dokonce s více než suverénním náskokem. 


Kvůli specifickým pravidlům MČR družstev, kdy každý plavec může plavat jen čtyři individuální závody, a v jedné disciplíně mohou plavat pouze dva zástupci jednoho týmu, se musí i nejlepší plavci přizpůsobit potřebám týmu a plavat disciplíny, na které třeba nejsou zrovna zvyklí – například jako Simona Baumrtová, která po více než pěti letech plavala 400 metrů polohově.

Muži stejně jako minulý rok sváděli chvílemi velmi těsný boj o první příčku. Jen tentokrát nesoupeřili s ústeckou Chemičkou, ale s žateckými Jazzmany. Chomutovští plavci nakonec zvítězili s 15188 body a s náskokem 630 bodů na Žatec. Tým tradičně bodově táhli Tomáš Franta s Ondřejem Baumrtem. Do týmu, který aspiruje na další postup do semifinále, dále patří – Miroslav Soukup, Ondřej Šícha, Ondřej Slabihoud, Vítek Špelina, František Štemberk a Filip Kudláček.

Zato ženy už od začátku ukazovaly, že v Ústeckém a Libereckém kraji jsou prakticky bez konkurence. V konečném hodnocení posbíraly úctyhodných 16283 bodů a náskok 2298 bodů na druhý Žatec. Ženský tým táhla k vítězství Simona Baumrtová, následována Štěpánkou Šilhanovou a Rebeccou Klímovou. Tým dále tvořily Barbora Matuščínová, Markéta Jenčková, Barbora Veselá, Alice Richtrová a Kamila Slabihoudová.

Muži stejně jako minulý rok postavili i B-tým. Nedokázali sice pokořit hranicí 10000 bodů jako vloni, přesto s 9372 body porazili A-výběry většiny oddílů a skončili šestí z patnácti zúčastněných týmů.

Samotná vítězství obou týmů v tomto krajském kole nezaručují postup do semifinále. Záleží na součtu bodů oddílů, které plavou v jiných krajích České republiky. Nejlepších šestnáct oddílů (osm z Čech a osm z Moravy) si zaplave na začátku března semifinále v pražském Podolí a v Ostravě.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.