Simona Baumrtová v Dánsku vylepšila český rekord

Společně s dalšími čtyřmi reprezentanty České republiky vyrazila Simona Baumrtová do Kodaně na Danish Open 2015. Byl to pro ni první závod, kde se mohla pokusit o splnění limitu pro Olympijské hry 2016 v Brazílii. To se jí sice nepodařilo, zato se jí náramně vydařil závod na 200 metrů kraul, kde zlepšila vlastní, dva roky starý, rekord ČR.


Prvním startem v Kodani pro Simonu Baumrtovou bylo 100 metrů znak. Z dopoledních rozplaveb postoupila z druhého místa. Odpoledne si mírně zlepšila svůj čas na 1:01,30, v pořadí se však o jedno místo propadla a skončila třetí.

Další den byla na řadě doplňková disciplína – 200 metrů kraul. Ve finále se oproti rozplavbám zlepšila o 2,5 vteřiny a posunula se z pátého na třetí místo. Její čas měl hodnotu 2:01,46 a o 27 setin vylepšila vlastní český rekord ČR.

Svůj druhý hlavní závod plavala třetí den. V rozplavbách opět plavala volněji, aby se ve finále zlepšila o více než čtyři vteřiny (2:11,33) a doplavala si pro druhé místo.

Na závěr dánského podniku absolvovala po znacích svojí další parádní disciplínu, protože i na 200 metrů polohově má lepší osobní rekord, než je stanoven olympijský limit „A“. I v této disciplíně se po volněji plavaných rozplavbách ve finále posunula směrem kupředu, ale na lepší než čtvrté místo čas 2:16,80 nestačil.

Z Kodaně si Simona Baumrtová nakonec odvezla jedno druhé, dvě třetí a jedno čtvrté místo a český rekord k tomu. První pokus o splnění limitů nevyšel, ale času má k dispozici ještě hodně - kvalifikační období končí až 3. července 2016.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.