Devítiletí a mladší sbírali zkušenosti v Kutné Hoře

Nejmladší žáci TJ Slávie Chomutov se zúčastnili Malé ceny Nymburka, kterou ale nymburský oddíl pořádal v Kutné Hoře. Závod byl pořádán výhradně pro nejmladší žáčky, když nejstaršími byli devítiletí plavci.

V Kutné Hoře plavali chomutovští žáčci poslední závody před jejich letním vrcholem, kterým budou na konci května oblastní přebory v Litvínově. V nejlepším světle se ukázala na svůj věk již zkušená závodnice Veronika Chalupová, která zazářila především ve vítězném závodě na 100 metrů znak. V tomto závodě totiž zaplavala čas 1:33,00, vylepšila si svůj podzimní osobní rekord o dvanáct vteřin a přiblížila se na pouhou vteřinu a půl oddílovému rekordu devítiletých žaček, který už osmým rokem má v držení dnes juniorská reprezentanta ČR Štěpánka Šilhanová. Kromě vítězství si připsala ještě dvě druhá místa v disciplínách 50 metrů prsa a kraul a jedno páté za 100 metrů polohově.

V individuálních závodech již na Veroniku nikdo medailově nenavázal. Nejblíže byli Karolína Hanáčková, šestá na 50 metrů kraul a Vojtěch Rut, sedmý na 50 metrů znak.

Úspěšně však mladí chomutovští plavci reprezentovali ve štafetách. Dívčí štafety ve složení K. Hanáčková, A. Nezbedová, V. Chalupová a T. Jaklová obsadili v obou závodech na 4x50 metrů polohově i kraulem třetí místo. Chlapci plavali štafetu jenom kraulovou a skončili také na třetím místě (J. Pospíšil, J. Žiaček, V. Rut, J. Pavuk).