Ondřej Baumrt je mistrem republiky na 10 kilometrů

logo1V pražském Podolí se plavalo letos druhé MČR v dálkovém plavání, tentokrát na deset kilometrů. Ondřej Baumrt z TJ Slávie Chomutov potvrdil svou letošní výbornou formu, když po stříbru na MČR na pět kilometrů s velkým náskokem ovládl dvojnásobnou trať a zajistil si tak svůj první velký triumf mezi dospělými.

Chomutovský plavec opět ukázal, že jeho velkou devízou je udržení konstantního tempa po celý průběh závodu. Prvních pět kilometrů se nesnažil závodit s domácím závodníkem Matějem Kozubkem a plaval si na druhém místě své vlastní tempo. Plavce Bohemians Praha měl však stále nadohled. Na šestém kilometru ale ustoupil ze svého strojového tempa, zaplaval nejrychlejší kilometr svého závodu, a mezičasem proplaval již na prvním místě s tří vteřinovým náskokem.

V dalších kilometrech se Ondřej Baumrt vrátil do původního tempa, které Matěj Kozubek nedokázal akceptovat a chomutovský závodník postupně navyšoval svůj náskok, který se v cíli vyšplhal až na více než dvě minuty. Po doplavání Ondřeje Baumrta svítil na výsledkové tabuli čas 1:54:23,6, který znamenal kromě nového oddílového rekordu také pátý nejlepší čas české historie.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.