Šest mladších žáků TJ Slávie Chomutov se stalo oblastními přeborníky

logo2Mladší žáci (10, 11 let) chomutovského plavání mají za sebou Oblastní přebory Ústeckého a Libereckého kraje, ze kterého vede jediná cesta k účasti na Poháru ČR. Pro zbytek výpravy (9 let a mladší) se jednalo o letní vrchol. Šest plavců si rozdělilo třináct titulů oblastního přeborníka a k nim se přidali i ostatní plavci s dalšími medailemi, kterých bylo celkem 38 individuálních a tři štafetové.

Z jedenáctiletých plavců se v nejlepším světle představil motýlkář Karel Kaška, který triumfoval v obou motýlkových závodech (50 a 100 metrů). Ke dvěma triumfům přidal ještě třetí místo za 200 metrů kraul. Dalšími medailisty byli Markéta Vávrová (druhá na 100 metrů motýlek a třetí na 50 metrů motýlek), Nikola Strádalová (druhá na 800 metrů kraul) a Ondřej Bušek (třetí na 800 metrů kraul).

V kategorii desetiletých plavali dva nejúspěšnější chomutovští plavci Maxim Dvořák a Tomáš Moravec. Maxim Dvořák nevyhrál pouze jednou, když byl pětkrát první (50 a 100 metrů znak, 50 a 100 metrů kraul a 200 metrů polohově) a jednou druhý (100 metrů polohově). Tomáš Moravec zvítězil třikrát (100 metrů prsa a polohově a 200 metrů kraul), dvakrát byl druhý (100 metrů znak a 50 metrů prsa) a jednou třetí (50 metrů znak).

Pro vítězství si doplavali také Jan Valenta a Julie Hrbková, když oba vyhráli 400 metrů kraul. Valenta k triumfu přidal druhá místa za 100 a 200 kraul a třetí za200 metrů polohově. Hrbková vítězství doplnila jedním druhým (100 metrů motýlek) a třetím (100 metrů polohově) místem. Na další medaile dosáhli Zuzana Svobodová (druhá na 50 metrů motýlek, 400 metrů kraul a třetí na 100 metrů znak a 200 metrů polohově), Adam Vaněk (druhá na 50 metrů motýlek a třetí na 50 metrů kraul), Josef Rabas (druhý na 400 metrů kraul) a Josef Fencl (třetí na 400 metrů kraul).

V nejmladší kategorii mezi devítiletými a mladšími plavci si titul oblastní přebornice vyplavala Veronika Chalupová v závodě na 200 metrů kraul a dvě stříbrné medaile získala ve stometrových závodech kraulem a polohově. Karolína Hamáčková se prosadila druhým místem na 50 metrů kraul. A pro jedno třetí místo (100 metrů znak) si doplaval Vojtěch Rut, který se musel popasovat s o rok staršími závodníky.

TJ Slávie Chomutov sbírala úspěchy i ve štafetových závodech a především v těch chlapeckých. Chlapci (O. Bušek, T. Moravec, K. Kaška, M. Dvořák) totiž vyhráli obě štafety na 4x50 metrů kraulem i polohově. Dívky (V. Zelenková, N. Strádalová, M. Vávrová, Z. Svobodová) se na stupně vítězů prosadily pouze jednou a to na 4x50 metrů polohově, ve kterém skončily na třetím místě.