Slabihoudová a Richtrová stříbrné na MČR

logo2Na dvou místech se uskutečnilo letní mistrovství České republiky v plavání mladších a starších žáků, kam se kvalifikovalo do každé disciplíny pouze 24 nejlepších plavců z republiky. Ročníky 2001 a 2002 se představily v Brně, ročník 2003 ve Zlíně. TJ Slávie Chomutov vkládala větší naděje do Brna, kde se představilo hned několik kandidátů na medaile. Přes vysoký počet umístění v elitní desítce a těsně pod stupni vítězů, na medaile nakonec dosáhly „pouze“ Kamila Slabihoudová a Alice Richtrová, které se podílely i na bronzu z polohové štafety.

Nejúspěšnější chomutovskou plavkyní se v Brně stala dle očekávání juniorská reprezentantka Kamila Slabihoudová. Jako první na stupně vítězů vystoupala po závodě na 200 metrů polohově, kde brala stříbrnou medaili. Další den dopoledne si doplavala pro bronz za 200 metrů znak a další stříbro na dlouhé polohovce (400 metrů). V tomto závodě zaplavala čas 5:29,53, kterým splnila limit pro příslušnost k reprezentačnímu družstvu juniorů i v další sezoně. Do elitní desítky se prosadila i ve všech dalších závodech – 100 metrů znak (šestá), 100 metrů prsa (sedmá) a 800 metrů kraul (osmá).

Druhou medailistkou byla motýlkářka Alice Richtrová, která si vyplavala stříbrnou medaili ve stometrovém závodě. Na dvojnásobné trati skončila osmá. Velký výkonnostní vzestup v letošní letní sezoně jen těsně nezavršila medailí Michaela Malinová. Ve všech svých závodech doplavala v nejlepší desítce a nejlépe se umístila na 200 metrů polohově (čtvrtá) a na 100 metrů prsa (pátá). Dalšími povedenými závody byly 400 metrů polohově (šestá), 200 metrů prsa (osmá) a 400 metrů kraul (devátá). Na nepopulární čtvrtou pozici dosáhl také Filip Jezbera, čtvrtý na 100 metrů znak, který přidal ještě tři devátá místa (200 metrů znak, 400 metrů kraul a polohově).

Vysoko se ve výsledkové listině dostali také Eliška Dvořáková a Jakub Štemberk. Dvořáková se do desítky hned ve čtyřech závodech – 400 metrů polohově (pátá), 50 metrů kraul a 200 metrů polohově (šestá) a 100 metrů prsa (devátá). Jakub Štemberk se prosadil v delších kraulových závodech – 1500 metrů (pátý) a 400 metrů (šestý). Pro jedno desáté místo (200 metrů prsa) si doplavala Johana Holá.

O bronzovou medaili ve štafetě na 4x50 metrů polohově se postaraly K. Slabihoudová, M. Malinová, A. Richtrová a E. Dvořáková.
Do Brna se kromě výše zmíněných probojovali ještě Filip Kudláček, Josef Štemberk, Lucie Grussová a Ela Strašková, pro které byla již samotná účast na MČR velkým úspěchem.

Do Zlína se z Chomutova vypravila čtveřice plavců (Samuel Fischer, Eliška Doksanská, Alena Pernetová a Michal Vlček), pro které pro všechny byla již samotná účast mezi elitou svého ročníku velkým úspěchem. Nejlepším umístěním bylo šestnácté místo (200 metrů motýlek) Aleny Pernetové.