Mladší žáci na Poháru ČR excelovali ve štafetách

logo1V Jablonci nad Nisou se odehrál letní Pohár ČR mladšího žactva, kterého se zúčastnili plavci a plavkyně ročníků 2004 a 2005. V konkurenci nejlepších plavců z Čech (pro tuto kategorii je vrchol sezony rozdělen na Čechy a Moravu) posbírali chomutovští závodníci řadu umístění v nejlepší desítce, ale na individuální medaili se jim dosáhnout nepodařilo. Za to však chlapci excelovali ve štafetách, které obě s přehledem ovládli.

Na vítězství ve štafetě na 4x50 metrů polohově se podíleli Jan Valenta, Tomáš Moravec, Maxim Dvořák a Adam Vaněk. V kraulové pak Jana Valentu vystřídal Josef Rabas.

Dívky v obou štafetách skončily sedmé (K. Kosková, Z. Svobodová, K. Sajlerová aj. Hrbková).

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl Tomáš Moravec, který obsadil čtvrté místo na 100 metrů prsa. K tomu přidal ještě sedmá místa za 50 metrů prsa a 100 metrů znak a desáté na dvousetmetrové polohovce.

Dokonce ve všech svých závodech doplaval v elitní desítce Maxim Dvořák. Nejlépe pro něj dopadl závod na 50 metrů kraul, ve kterém obsadil páté místo. Dále byl šestý na 100 metrů znak, třikrát sedmý (50 metrů znak, 100 a 200 metrů polohově) a osmý na 100 metrů kraul.

Karel Kaška obhajoval bronzové medaile ze zimního Poháru ČR na 50 a 100 metrů motýlek. V Jablonci na cenné kovy nedosáhl, v obou závodech doplaval desátý, ale vzhledem k průběhu sezony odvedl výborný výkon. „Kája měl na jaře velkou smůlu na nemoci. Promarodil téměř tři měsíce a vzhledem k takovému tréninkovému výpadku jsou jeho umístění a hlavně výkony výborné! Věřím, že pokud bude zdravý, v zimě se může vrátit na stupně vítězů,“ řekla Karlova trenérka Markéta Šilhanová. Mezi nejlepších deset proklouzli ještě osmý Adam Vaněk (50 metrů motýlek), dvakrát devátý Jan Valenta (200 a 400 metrů kraul), devátá Julie Hrbková (100 metrů znak) a desátá Zuzana Svobodová (400 metrů kraul).