Tomáš Franta na dorosteneckém MČR čtyřikrát zlatý

Tomas FrantaTomáš Franta po výborných výkonech na Evropských hrách dominoval republikovému mistrovství juniorů v Pardubicích, kde získal čtyři zlaté medaile. V počtu medailí mu zdatně sekundovala Štěpánka Šilhanová, která jich získala pět.

Tomáš Franta ve svých hlavních závodech zcela pochopitelně nenavázal na výtečné výkony z Evropských her, i tak ale bez větších komplikací bral ve všech třech znakových disciplínách (50, 100 a 200 metrů) zlaté medaile. Další triumf si připsal v závodě na 50 metrů motýlek. Medaile bral i v kraulových disciplínách a to na 50 a 100 metrů, ve kterých obsadil druhé, resp. třetí místo.

Stoprocentní bilanci měla i Štěpánka Šilhanová, která si odvezla pět medailí. Čtyři z nich byly za kraulové disciplíny – stříbra na 200, 800 metrů a bronzy na 100, 400 metrů. Pátou medaili přidala na 50 metrů motýlek, kde obsadila třetí místo.

Na ceněná finále dosáhli ještě další tři chomutovští plavci. Pro Rebeccu Klímovou bylo nejlepším umístěním páté místo za 400 metrů polohově, které doplnila dalšími třemi sedmými místy z dvousetmetrových tratí (motýlek, znak, polohově). Povedené mistrovství má za sebou i František Štemberk, který se dostal do finále dvakrát (sedmý na 200 metrů kraul, osmý na 50 metrů motýlek) a dvakrát byl desátý (100 metrů motýlek a kraul). Na jedno finále dosáhla nejmladší členka výběru Barbora Veselá. K finálovému osmému místu na 200 metrů prsa přidala desáté na poloviční trati.

Do elitní desítky se díky 200 metrů prsa podíval také Ondřej Slabihoud, který byl ještě dvakrát jedenáctý na zbylých prsařských tratích (50 a 100 metrů). Bez elitní desítky se tak vrátil pouze Jakub Volf, který se však v závěrečné fázi přípravy potýkal se zdravotními problémy. Nejlepším výsledkem pro něj tedy bylo patnácté místo na 100 metrů prsa.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.