Nejmladší plavci TJ Slávie Chomutov se představili v Kolíně

logo2Především sbírat závodní zkušenosti vyrazili nejmladší žáčci TJ Slávie Chomutov na závody do Kolína, které jsou součástí seriálu Středočeského poháru pro nejmladší žactvo. Pro některé plavce to byly vůbec první závodní metry mimo domovský Chomutov.

Ve výběru mladých a nezkušených žáčků (ročníky 2006 – 2008) se vyjímalo jedno jméno – Veronika Chalupová. I Když věkem zapadala mezi zbytek výpravy, tak zkušenostmi se vyrovná i starším závodníkům a v Kolíně to prokázala. Byla jedinou chomutovskou plavkyní, která se probojovala na stupně vítězů. Vyhrála závod na 50 metrů kraul, třetí byla na 100 metrů polohově. K tomu přidala ještě čtvrté (100 metrů kraul) a páté (50 metrů motýlek) místo.

Mezi nejlepších deset závodníků se dokázali dostat ještě Michal Werschall, který byl dvakrát čtvrtý na 50 a 100 metrů znak a Karolína Hanáčková, osmá na 50 metrů kraul.

V Kolíně se plavaly také štafety, kde se chomutovským dařilo. Žačky obsadily v obou štafetách (4x50 metrů kraul a polohově) třetí místa ve složení V. Chalupová, T. Jaklová, K. Hanáčková (všechny v obou štafetách), A. Strádalová (polohová štafeta), A. Krstičová (kraulová štafeta). Chlapci plavali pouze kraulovou a ve složení M. Werschall, J. Jezbera, J. Pavuk a V. Rut obsadili čtvrté místo.

„Jsou to ještě hodně mladí závodníci, kteří se zatím hlavně zlepšují v technice a plavání je musí především bavit. Když si pak na závodech vylepší osobní rekord, je to taková třešnička na dortu a to se v Kolíně spoustu plavcům podařilo. Dalšími závody pro tyto plavce je Sokolovský kapřík, který se koná hned další týden,“ stručně okomentovali kolínské závody trenéři starší přípravky.