Plavci TJ Slávie Chomutov v Litoměřicích plavali šestkrát finále

logo1Dvacítka plavců TJ Slávie Chomutov napříč všemi kategoriemi vyrazila na další ročník Podzimní ceny Litoměřic, ze které i přes absenci aktuálně nejlepších plavců získali několik medailí a šest účastí ve finále hlavního závodu 200 metrů kraul.

Nejstarší kategorii (dorostenci a starší) reprezentovali z Chomutova čtyři plavci a hned tři z nich dosáhli na cenné kovy. Miroslav Soukup obsadil dvě druhá místa v závodech na 100 metrů znak a prsa, František Štemberk byl také stříbrný (100 metrů motýlek) a navíc obsadil čtvrté místo ve finále hlavního závodu. Pro jeden bronz za 200 metrů prsa si doplavala Johana Holá.

Starší žáci měli v chomutovské výpravě největší zastoupení a odpovídal tomu i počet medailových úspěchů a finálových účastí. Kamila Slabihoudová byla vůbec jediná, která dokázala v litoměřickém bazénu zvítězit. Povedlo se jí to v závodě na 200 metrů polohově. K vítězství přidala ještě bronzy za 100 metrů znak a prsa a páté místo ve finále hlavního závodu. Stejný počet medailí má na svém kontě i Michaela Malinová. Obsadila druhá místa na 100 a 200 metrů prsa, třetí byla na 200 metrů polohově a na čtvrtém místě skončila ve finále hlavního závodu. Jeden bronz si v závodě na 100 metrů kraul vyplavala Eliška Dvořáková. Filip Kudláček obsadil v hlavním závodě čtvrté místo a na stejné pozici skončil i v dalších třech závodech.

Mezi mladšími žáky se nejvíce prosadila Eliška Doksanská, která byla dvakrát druhá (100 metrů motýlek a znak) a navíc pátá ve finále hlavního závodu. Do něj se mezi chlapci probojoval i Karel Kaška a také skončil pátý. Navíc získal třetí místo za 200 metrů polohově. Jednou třetí (200 metrů prsa) byl Kryštof Kočí.