Chomutovští plavci na poháru LUNA obhájili třetí místo

Plavci TJ Slávie Chomutov obsadili na lounském poháru LUNA stejně jako minulý rok třetí místo (151 bodů), o které sváděli během celého dne souboj především s pražským Olympem, který nakonec porazili těsně o osm bodů. Do celkového hodnocení se počítal každý výsledek plavce do šestého místa.

Pohár LUNA je plaván ve třech kategoriích, chomutovský oddíl však obsadil pouze dvě - starší žáky a dorostence a starší. Mladší žáci zůstali doma a připravovali se na závody v Mostě.

Mezi dorostenci a dospělými zaznamenal chomutovský oddíl tři zlaté medaile, každou od jiného plavce. O jednu se postaral Miroslav Soukup, který ovládl 100 metrů znak, druhý byl na 200 metrů kraul a třetí na 200 metrů polohově.

Druhou zlatou přispěl František Štemberk za vítězství v závodě 200 metrů kraul, ke které přidal bronz na 50 metrů motýlek. Třetí zlatou medaili vyplavala Barbora Veselá v závodě na 100 metrů prsa. Na stupně vítězů se třikrát dokázala prosadit i Markéta Jenčková, která byla ve všech případech bronzová (50 a 200 metrů kraul, 200 metrů polohově).

Mezi staršími žáky třemi zlatými medailemi zazářil Filip Kudláček. Všechny tři zlaté posbíral v kraulových závodech na 50, 100 a 200 metrů. K nim přidal ještě stříbro na 50 metrů znak. Pro tři medaile si doplaval Jakub Štemberk, který byl druhý na 200 metrů kraul a třetí na 100 metrů kraul a 50 metrů motýlek. Dva bronzy má na svém kontě Filip Jezbera, který skončil třetí na 100 metrů znak a 200 metrů polohově. Po jedné stříbrné medaili získali i Josef Štemberk (50 metrů motýlek) s Michaelou Malinovou (50 metrů prsa).

Smíšená štafeta „A“ 4x50 metrů polohově bojovala o stupně vítězů, nakonec skončila těsně pod nimi na čtvrtém místě (Soukup M., Veselá B., Štemberk F., Dvořáková E.).