Baumrtová sbírala prvenství i v Jihlavě

logo2Další kolo Českého poháru v plavání se odehrálo v Jihlavě na tamním AXIS Cupu. Chomutovští plavci pokračovali v kvalitních výkonech z Plzeňských sprintů a nejvíce byla vidět opět Simona Baumrtová, která vyhrála pět závodů, nejvíce ze všech účastníků.

Simona Baumrtová si do Jihlavy přihlásila porci 6 závodů, mezi kterými nechyběly dva znakové nebo třeba 200 metrů kraul, kde před třemi týdny v Plzni vylepšila české maximum. V Jihlavě od něj znovu nebyla daleko, nakonec za ním zaostala o necelé čtyři desetiny. Nic to ale nezměnilo na jejím vítězství s obrovským náskokem před druhou Barborou Závadovou z Ostravy. Suverénně si počínala i v ostatních závodech (50, 100 metrů znak, 100 metrů kraul a polohově), s výjimkou motýlkové stovky, kde se musela sklonit před českou rekordmankou Lucií Svěcenou ze Žatce.

O jeden závod méně absolvoval Tomáš Franta, který závody oproti Plzni pojal trochu volněji a tak neatakoval osobní ani české rekordy. Přesto byl dvakrát druhý v závodech na 100 a 200 metrů znak a šestý na 50 metrů motýlek.

Mezi nejlepší desítku nakoukla ještě Štěpánka Šilhanová, což se jí podařilo dokonce pětkrát. Nejlépe skončila v závodě na 400 metrů kraul, kde skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, páté místo obsadila na dvojnásobné trati. Šestá pak byla na padesátimetrových sprintech kraulem a motýlkem a devátá na 100 metrů kraul.

Velmi kvalitní výkon podala i smíšená štafeta 4x50 metrů kraul, která zvítězila s více než vteřinovým náskokem a jen těsně (o čtyři setiny) nepřekonala vlastní Český rekord, který čtveřice Baumrtová, Franta, Baumrt a Šilhanová zaplavala minulý rok právě v Jihlavě.