Chomutovští plavci byli na oblastních přeborech úspěšní

logo1V Litoměřicích se uskutečnily oblastní přebory staršího žactva pro Ústecký a Liberecký kraj, které jsou zároveň jedinými kvalifikačními závody pro prosincové mistrovství republiky. Plavcům TJ Slávie Chomutov se dařilo a zaplavali natolik kvalitní časy, že by se měli mezi čtyřiadvacet nejlepších plavců z republiky kvalifikovat.

Mezi čtrnáctiletými plavci dosáhl na nejvíce titulů oblastního přeborníka Filip Kudláček, když se mu to podařil hned třikrát. Triumfoval na 100 a 200 metrů znak a na 1500 metrů kraul. Tři prvenství doplnil i stejným počtem druhých míst. O jedno první místo méně zaznamenal Jakub Štemberk, který vyhrál 200 a 400 metrů kraul, dále byl dvakrát druhý a dvakrát třetí. Jedno vítězství má na svém kontě Johana Holá (800 metrů kraul), které podpořila dalšími čtyřmi druhými místy). Posledním vítězem byl Josef Štemberk, který posbíral kompletní sadu medailí v čele se zlatou za 100 metrů motýlek. Třemi třetími místy se mezi medailisty zapsal i Jiří Lisý.

Mezi o rok mladšími plavci z chomutovského pohledu dominovala děvčata. A mezi nimi pak nejvíce Kamila Slabihoudová, která se radovala z prvenství hned čtyřikrát a i ve všech dalších závodech brala medaili. Vyhrála všechny polohové závody (100, 200 a 400 metrů) a 200 metrů prsa. V závodě na 200 metrů polohově navíc časem 2:30,30 překonala oddílový rekord. Michaela Malinová byla třikrát druhá a jednou třetí a Alice Richtrová brala po jednom druhém a třetím místě.

Mezi dvanáctiletými plavci se dokázal prosadit pouze Michal Vlček, který byl třetí na 200 metrů motýlek.

Ve štafetových závodech na 4x50 metrů si chlapci doplavali pro první (kraulová št.) a druhé (polohová št.) místo. Obě plavali ve stejném složení – F. Kudláček, Jak. Štemberk, Jos. Štemberk a J. Lisý.
Dívky dosáhly na druhé místo v polohové štafetě, kterou plavaly ve složení K. Slabihoudová, M. Malinová, A. Richtrová, a J. Holá.