Šest plavců TJ Slávie Chomutov se stalo oblastními přeborníky mladšího žactva

logo2Týden po starších žácích absolvovali v Rumburku své oblastní přebory v plavání také mladší žáci. Pro desetileté a jedenáctileté plavce to jsou jediné kvalifikační závody pro zajištění účasti na Poháru ČR. Pro devítileté a mladší plavce byly oblastní přebory podzimním plaveckým vrcholem. Celkem dvanáct titulů oblastního přeborníka si rozdělilo šest plavců, ke kterým přidali ještě celou řadu dalších cenných kovů.

Mezi jedenáctiletými plavci měli chomutovští plavci pouze tři zástupce, zato si všichni sáhli alespoň na jednu medaili. Tu nejcennější získala Markéta Vávrová díky svému výkonu na 100 metrů motýlek. Zlato hned několikrát o vlásek uteklo Karlovi Kaškovi, který byl třikrát druhý (50 a 100 metrů motýlek, 400 metrů kraul) a jednou třetí (200 metrů kraul). Pro jeden bronz si doplaval Ondřej Bušek (800 metrů kraul).

O poznání více bylo desetiletých chomutovských plavců. Nejzářivějšími výkony se z celé chomutovské výpravy prezentoval Maxim Dvořák, který byl z šesti závodů pětkrát zlatý a jednou stříbrný (50 metrů prsa). Triumfoval v závodech na 50 a 100 metrů kraul, 100 a 200 metrů polohově a 50 metrů znak. Také Tomáš Moravec se do Chomutova vrátil se šesti medailemi, mezi kterými byla jedna zlatá (200 metrů kraul), čtyři stříbrné (100 metrů znak, prsa, kraul a polohově) a jedna bronzová (50 metrů prsa). Jednu zlatou medaili si vyplaval i Adam Fencl v závodě na 400 metrů kraul. Dalším desetiletým chlapcem, který se může pochlubit medailemi, je Josef Rabas (druhý na 400 metrů kraul a třetí na 100 metrů prsa a 200 metrů kraul).

Mezi desetiletými žačkami na titul oblastní přebornice dosáhla Julie Hrbková, které se to podařilo v závodě na 400 metrů kraul. K titulu přidala tři stříbra (50 a 100 metrů motýlek a 200 metrů kraul) a jeden bronz (200 metrů polohově). O jednu medaili méně získala Zuzana Svobodová, která byla dvakrát druhá (200 metrů polohově a 400 metrů kraul) a dvakrát bronzová (50 metrů prsa a 100 metrů znak).

Mezi devítiletými a mladšími plavci se dařilo především děvčatům, nejvíce Veronice Chalupové, která dokázala ve třech závodech zvítězit (50 a 100 metrů znak, 200 metrů kraul) a jednou doplavat třetí (100 metrů kraul). Pro jedno stříbro si doplavala Karolína Hamáčková (50 metrů kraul) a se staršími konkurentkami se dokázala popasovat Alexandra Krstičová, která obsadila třetí místo v závodě 200 metrů kraul.

Chlapci se na stupně vítězů prosadili i ve štafetových závodech. Na 4x50 metrů kraul doplavala první ve složení M. Dvořák, J. Rabas, O. Bušek, K. Kaška a ve stejně dlouhé polohové štafetě doplavala druzí (Josef Rabas se prostřídal s Tomášem Moravcem).

Jedenáctileté plavce, kteří si vyplavali účast na Poháru ČR, čeká dvanáctého prosince cesta do Tábora. Desetiletí plavci se představí na Poháru ČR doma v Chomutově. Nejmladší plavci a plavci, kteří se nekvalifikují na Poháry ČR, si zpestří ten samý víkend výjezdem na příjemné závody do Německa, do nedalekého Marienbergu.