Baumrtová vylepšila český rekord a splnila další limit na OH

Necelý týden po mistrovství Evropy v krátkém bazéně se museli chomutovští plavci Simona Baumrtová s Tomášem Frantou rychle přeorientovat na dlouhý padesátimetrový bazén, ve kterém se plavaly závody v nizozemském Amsterdamu. Rychlá aklimatizace však především Simoně Baumrtové nedělala výrazné problémy. V rozplavbách na 200 metrů kraul vylepšila české maximum, které posunula na hodnotu 2:00,21. V odpoledním finále plavala u půl vteřiny pomaleji a skončila šestá.

Pro medaile si pak doplavala ve znakových závodech. V závodě na 50 metrů obsadila v rozplavbách (28,66) i ve finále třetí místo za čas 28,46. Vítězství si poté připsala na stometrovém závodě. Nejprve pohodlně postoupila z rozplaveb z prvního místa (1:01,20) a v odpoledním finále své první místo potvrdila časem 1:00,66.

Svou formu prokázala i ve své nejoblíbenější doplňkové disciplíně 200 metrů polohově, ve které časem 2:14,06 obsadila první místo v rozplavbách a především jím splnila olympijský limit A. Do finále již nenastoupila, protože spolu s Tomášem Frantou museli rychle přeletět zpět do Prahy, aby se mohli zúčastnit alespoň posledního dne republikového mistrovství.

Junior Tomáš Franta plaval tři závody. Na 200 metrů znak plaval finále A, ve kterém obsadil osmou příčku za čas 2:05,41, v rozplavbách se však předvedl časem o tři vteřiny lepším. Do finále B postoupil na 100 metrů znak a obsadil v něm druhé místo (56,53). Jako poslední plaval 50 metrů kraul, kde čas 24,16 stačil až na 55 místo.