Baumrtová, Franta a Šilhanová vezou z MČR medaile

Tři plavci TJ Slávie Chomutov se vrátili z Plzně z Mistrovství České republiky dorostu a dospělých s medailemi. Simona Baumrtová, Tomáš Franta a Štěpánka Šilhanová nasbírali společně jedenáct medailí. První dva jmenovaní se navíc zúčastnili pouze posledního ze čtyř dnů šampionátu.

Simona Baumrtová se v sobotu večer vrátila ze závodů v Amsterdamu, aby se mohla v neděli zúčastnit republikového šampionátu. Únava z náročného programu ji však nezabránila v zisku dvou zlatých medailí (100 metrů kraul a znak) a jednoho těsného čtvrtého místa, kdy jí bronz utekl o pouhou setinu.

Stejný program absolvoval také Tomáš Franta, který si připsal na své konto hned čtyři medaile ze tří startů. Mezi staršími dorostenci dvakrát zvítězil (50 metrů motýlek a 100 metrů znak) a jednou byl stříbrný, když na 100 metrů kraul pokořil bájnou hranici 50 vteřin (49,66). Na 100 metrů znak přidal ke zlaté dorostenecké ještě stříbrnou seniorskou medaili. Na 100 metrů kraul byl mezi dospělými čtvrtý a na 50 metrů motýlek pátý.

Nejvíce medailí však získala Štěpánka Šilhanová. Mezi staršími dorostenkami získala jedno stříbro (400 metrů kraul) a čtyři bronzy (50, 100 a 200 metrů kraul, 50 metrů motýlek), k nim přidala ještě šesté místo za 100 metrů polohově. Šilhanová se dokázala prosazovat i mezi nejlepšími dospělými, když posbírala páté (400 metrů kraul), šesté (200 metrů kraul), sedmé (50 metrů motýlek) a deváté (100 metrů kraul) místo.

Mezi nejlepších deset plavců se dokázali dostat ještě dva chomutovští zástupci. Mezi mladšími dorostenci se to hned dvakrát podařilo Františkovi Štemberkovi, který byl devátý na 50 metrů motýlek a 200 metrů kraul. Ondřej Baumrt pak byl devátý (1500 metrů kraul) v seniorské kategorii.

Na vrcholnou domácí akci se podařilo kvalifikovat ještě dalším plavcům TJ Slávie Chomutov. V kategorii mladších dorostenců to byli Jakub Volf, Ondřej Slabihoud a Barbora Veselá, kteří se pravidelně umisťovali ve druhé desítce startovního pole. V seniorské kategorii jím byl Miroslav Soukup a jeden start si připsal také Jaroslav Jezbera ml.

Muži se v závěru šampionátu postavili na start štafety na 4x50 metrů kraul a ve složení M. Soukup, O. Baumrt, F. Štemberk a T. Franta obsadili šesté místo.