Mladší žáci TJ Slávie Chomutov vyhráli soutěž v Příbrami

Stejně jako v minulých letech i letos vyrazili mladí plavci z chomutovské Slávie na první kolo Středočeského poháru nejmladšího žactva do Příbrami. V pořadí družstev, kdy se do hodnocení započítává patnáct nejrychlejších plavců, obsadili celkové první místo.

Pro celkové vítězství bylo potřeba kvalitních výkonů od všech plavců, nejvíce viditelní ale byli pochopitelně ti, kteří se prosadili na stupně vítězů. Na ně se nejčastěji podíval Michal Werschall, který se postupně postavil na všechny tři stupínky. Nejprve byl druhý na 50 metrů prsa, pak třetí na 100 metrů znak a v poslední chlapecké disciplíně vyhrál 100 metrů prsa.

Na dvě medaile dosáhla Anežka Doksanská, která vyhrála 100 metrů znak a doplavala druhá na poloviční trati. Jednu zlatou medaili si v závodě na 50 metrů kraul vyplavala také Karolína Hanáčková. V závodě na 50 metrů znak se společně na stupních vítězů postavili druhý Jakub Pospíšil a třetí Jan Žiaček.

Těsně za medailemi na čtvrtém místě končily chomutovské štafety. Chlapce tento osud potkal dvakrát. Kvarteto J. Pospíšil, V. Rut, M. Werschall a J. Pavuk doplavali čtvrtí na 4x50 metrů kraulem i polohově.

Dívky ve složení T. Jaklová, A. Nezbedová, K. Hanáčková a A. Strádalová doplavaly čtvrté v polohové štafetě. Ve stejném složení absolvovaly i kraulovou štafetu, ve které skončily páté.