Plzeňský vytrvalec otestoval výkonnost našich plavců

Žáci TJ Slávie Chomutov pokračovali ve sbírání cenných kovů, tentokrát na Plzeňském vytrvalci. Jak z názvu závodů vyplývá, hlavními závody byly vytrvalostní tratě na 1500 (starší žáci) a 800 (žačky a mladší žáci) metrů, které byly doplněny o 200 metrů polohově a všechny disciplíny na 50 a 100 metrů.

Z dvanáctičlenné chomutovské výpravy dosáhlo na cenné kovy šest závodníků. Největší sběratelkou se stala Eliška Dvořáková, která na pódium pro tři nejlepší plavkyně vystoupala sedmkrát – vyhrála 100 metrů prsa a 200 metrů kraul, druhá byla v závodech na 50 metrů prsa a 100 metrů motýlek, třetí místa pak brala za 50 a 100 metrů kraul a 100 metrů znak. Na medaili tak nedosáhla pouze v hlavním závodě na 800 metrů kraul, ve kterém doplavala pátá.

Na dvě vítězství dosáhl Filip Jezbera, který ovládnul 100 metrů znak a 200 metrů polohově, na 50 metrů znak byl třetí a hlavním závodě na 1500 metrů kraul doplaval sedmý. Ze čtrnáctiletých plavců se na stupně vítězů prosadila ještě třetí Stanislava Chytrová (50 metrů prsa) a druhá Alice Richtrová (50 metrů motýlek), která se desátým místem prosadila i v hlavním závodě na 800 metrů kraul.

Z dvanáctiletých plavců se dařilo především motýlkářům. Karel Kaška doplaval druhý na 100 metrů a třetí na 50 metrů motýlek. V hlavním závodě na 1500 metrů kraul i přes mohutný finiš, kdy zaplaval posledních sto metrů nejrychleji ze všech ve své kategorii, skončil těsně čtvrtý. Šestou chomutovskou medailistkou byla Veronika Zelenková, která doplavala třetí na 50 metrů motýlek.