Polovina chomutovské výpravy v Roudnici na stupních vítězů

Po několika týdnech vyrazili na další závody jedenáctiletí a dvanáctiletí plavci TJ Slávie Chomutov a dařilo se jim – v Roudnici nad Labem polovina výpravy dosáhla na umístění na stupních vítězů. V celkovém pořadí oddílů skončili chomutovští plavci na druhém místě za vítězným Hradcem Králové.

Nejčastěji tato milá „povinnost“ potkávala Maxima Dvořáka a Tomáše Moravce, kteří se ve všech svých šesti startech umístili mezi nejlepší trojicí. Maxim Dvořák byl čtyřikrát druhý (50, 100 a 200 metrů kraul a 100 metrů polohově) a dvakrát třetí (100 a 200 metrů prsa), Tomáš Moravec získal o jedno stříbro méně (100 a 200 metrů prsa a 100 metrů znak) a naopak o jeden bronz více (100 a 200 metrů kraul a 100 metrů polohově).

O jednu medaili méně si vyplavala Zuzana Svobodová, která doplavala třikrát druhá (50 a 200 metrů prsa a 100 metrů znak) a dvakrát třetí (100 metrů prsa a 100 metrů polohově). Pro více medailí si doplavali ještě Jan Valenta (druhý na 50 metrů znak, třetí na 50 metrů motýlek a 100 metrů znak) a Julie Hrbková (druhá 50 metrů kraul a třetí na 50 metrů znak).

Po jednom umístění na stupních vítězů si vyplavali Adam Vaněk (druhý na 50 metrů motýlek), Ondřej Bušek (třetí na 100 metrů znak) a Veronika Zelenková (třetí na 50 metrů motýlek).

Součástí programu byly také štafety a chomutovským plavcům se dařilo především v polohových na 4x50 metrů. Chlapci ve složení J. Valenta, T. Moravec, K. Kaška a M. Dvořák doplavali druzí a dívčí kvarteto ve složení V. Zelenková, Z. Svobodová, M. Vávrová aj. Hrbková doplavalo o pouhou desetinu na čtvrtém místě.