Chomutovští plavci ovládli domácí krajský přebor

V chomutovském bazéně se uskutečnil krajský přebor staršího žactva v plavání. Krajský přebor je pro žákovské kategorie jediný nominační závod na vrchol sezony, kterými budou červnová republiková mistrovství. Chomutovští plavci společně se svými trenéry dokázali svou formu vyladit velmi slušně a někteří se zařadili mezi velké favority na cenné kovy.

Jedním z takových plavců je zcela jistě Karel Kaška. V devíti svých závodech jen těžko hledal konkurenci. Vyhrál všechny kraulové disciplíny (50, 100, 200, 400 a 1500 metrů), 100 a 200 metrů motýlek, 400 metrů polohově a jen těsně doplaval druhý na 200 metrů polohově.

S jeho výkony byli velmi spokojeni i trenéři Tomáš Baumrt s Jaroslavem Jezberou. „Kája plaval velmi dobře a potvrdil, že patří mezi nejlepší třináctileté plavce v republice, kteří budou soupeřit o medaile na mistrovství republiky. A třeba na patnáctistovce bude možná vůbec největším aspirantem na titul,“ a dodali, že z jejich svěřenců má velkou naději na účast na vrcholných závodech ještě Eliška Doksanská. „Eliška se ukázala ve velmi dobrém světle, zaplavala si pěkné osobáky a myslíme si, že by jí to po dvou letech zase mohlo zajistit účast na mistrovství republiky.“

Čtrnáctiletá Eliška Doksanská byla na krajských přeborech podobně suverénní jako Kaška, vyhrála čtyři závody (200 a 400 metrů kraul, 100 a 200 metrů znak) a druhá doplavala v závodech 50, 100 a 800 metrů kraul. Z dalších svěřenců trenérů Jezbery a Baumrta se na stupně vítězů dokázali prosadit čtrnáctiletí Kryštof Kočí s Michalem Vlčkem a třináctiletí Ondřej Bušek, Markéta Vávrová a Veronika Zelenková, pro které bude případná účast na mistrovství republiky velkým úspěchem.

Mnohem početnější skupinu tvoří v chomutovském oddíle dvanáctiletí plavci, kteří pod vedením trenérek Markéty Šilhanové a Mileny Neumannové získávali jednu medaili za druhou. Zcela suverénní byl Tomáš Moravec, který v ani jednom ze svých devíti závodů nenašel přemožitele. Podobně na tom s výsledky byli i další plavci – Jitka Hornofová, která se připravuje pod vlastním trenérem Tomášem Trešlem, Zuzana Svobodová, Maxim Dvořák, Julie Hrbková či Jan Valenta, na pódium dosáhli i Vojtěch Bristrovič s Josefem Rabasem a Eliškou Veselou.

A trenérky s takovými výsledky byly pochopitelně spokojeny. „Děti plavaly výborně, řada z nich si dělala jeden osobák za druhým. A docela se těšíme na mistrovství republiky, protože bychom mohli dost reálně bojovat o nejednu medaili. S ambicemi na pódium pojedou do Zlína určitě Tomáš Moravec a děvčata Jitka Hornofová se Zuzkou Svobodovou. Výprava by mohla být celkem početná a bez šance na pěkné umístění někde kolem desátých míst určitě nebudou Maxim Dvořák, Honza Valenta nebo Julča Hrbková.“

Nejlepší chomutovské mladé plavce čeká poměrně dlouhé cestování – dvanáctiletí se o mistrovské tituly utkají ve Zlíně, třináctiletí v Ostravě a nejkratší dobu stráví v autě čtrnáctiletí, kteří zavítají do Pardubic.