Anežka Doksanská ovládla krajské přebory mladšího žactva

Krajské přebory byly jako každý půlrok předposlední závody před vrcholem sezóny, kterým je pro desetileté a jedenáctileté plavce Pohár ČR. Chomutovští plavci se v Litoměřicích předvedli ve výborné formě a naznačili, že za tři týdny v Mladé Boleslavi (jedenáctiletí) či doma v Chomutově (desetiletí) by se mohli ucházet o příčky nejvyšší.

Jasnou dominanci v rámci Ústeckého kraje ukázala desetileté Anežka Doksanská, která v ani jednom ze svých šestí startů nenašla přemožitelku. Anežka zopakovala svůj výkon z letních přeborů, které ovládla úplně stejným způsobem, přestože jí trenérky částečně obměnily složení disciplín. Vyhrála 50 a 100 metrů znak a všechny kraulové disciplíny – 50, 100, 200 a 400 metrů.

S bilancí šesti závodů a šesti umístěními na stupních vítězů se do Chomutova vrátila zcela jistě spokojená Tereza Vlasáková. Pro první místa si doplavala v závodech 50 metrů motýlek a 100 metrů prsa, čtyřikrát druhá pak skončila v závodech 50 metrů prsa, 100 metrů motýlek a 200 a 400 metrů kraul. Podobně skvěle se dařilo i Kamile Kaškové, která také doplavala pokaždé mezi nejlepší trojicí. Kamila zvítězila na 100 metrů motýlek a 200 metrů polohově, druhá doplavala 50 metrů motýlek, 100 metrů prsa a polohově a na třetím místě skončila v závodě na 50 metrů prsa. Z desetiletých dívek si pro medaile doplavala ještě Sarah Krstičová díky třetím místům na 200 a 400 metrů kraul a 100 metrů prsa.

Mezi desetiletými chlapci si pro medaile doplavala trojice plavců a byli neméně úspěšní jako jejich stejně mladé oddílové kolegyně. Vojtěch Rut získal čtyři prvenství za 50 a 100 metrů motýlek a 200 a 400 metrů kraul, druhý pak doplaval ve znakových závodech 50 a 100 metrů. O jedno vítězství méně má na svém kontě Jakub Pospíšil, který vyhrál 50 a 100 metrů prsa a 200 metrů polohově, druhý byl na 50 a 400 metrů kraul, třetí pak na kraulové dvoustovce. Třetím byl Jakub Žiaček, který doplaval třetí na 100 metrů znak a 400 metrů kraul.

Z jedenáctiletých plavců dosáhl na nejlepší výsledky Michal Werschall. Michal vyhrál 200 metrů polohově, skončil druhý na 200 metrů prsa a čtyřikrát doplaval třetí – 100 a 200 metrů znak, 100 metrů prsa a 400 metrů kraul. Veronika Chalupová doplavala třikrát druhá (100 a 200 metrů znak a 50 metrů kraul) a jednou třetí (200 metrů polohově) a pro bronzové medaile si doplavaly Karolína Hanáčková (100 metrů motýlek) a Adéla Nezbedová (800 metrů kraul).

Pro devítileté a mladší plavce se jednalo o jeden z posledních závodů zimní sezony, který nejlépe zvládla Kateřina Tautrmanová, která napodobila Anežku Doksanskou a doplavala si pro samá vítězství. V jejím případě se jednalo o 50 metrů znak a 50, 100 a 200 metrů kraul. Z vítězství se radovali také Lukáš Selingr a Jan Kubišta. Lukáš vyhrál 200 metrů kraul, druhý byl na 50 a 100 metrů kraul a třetí na 50 metrů znak, Jan vyhrál 100 metrů kraul, druhý byl na 200 metrů kraul a třetí na 50 metrů kraul. Pro medaile si doplavali i Daniel Maják (druhý na 100 metrů prsa) a děvčata Adéla Šustrová s Terezou Mulačovou (druhá a třetí na 200 metrů kraul).

Skvělými výkony se opět prezentovala i osmiletá Kateřina Staňková, která se musela popasovat se staršími plavkyněmi, přesto si vyplavala výborné druhé místo na 50 metrů znak.