Rekordní návrat do startovních bloků

Ve dnech 18. a 19. září se v našem chomutovském bazénu konal již 37. ročník Velké ceny Chomutova. Bohužel bez přítomnosti diváků, zato za účasti mnoha velkých jmen českého plavání. Jan Šefl, Kristýna Horská, Jan Micka a domácí Simona Kubová s Tomášem Frantou a Jakubem Štemberkem lámali rekordy Velké ceny a v rámci exhibice a Pro-Am štafety předvedli i bez diváků parádní show.

Z vítězství v Pro-Am štafetě se radoval tým Kultura a sport Chomutov s. r. o. za který plavali amatéři Mirka Denková s Markem Bučákem a profesionálové Kateřina Laňková a Jan Šefl. Druhé místo obsadili loňští vítězové Trading BR s. r. o. a místo třetí tým SMP a. s.

V hlavním závodě 200 metrů polohově došlo k překonání rekordu Velké ceny hned několikrát. Mezi muži vylepšil v rozplavbách závodu svůj vlastní čas z loňska Jakub Štemberk, ve finále však nestačil na plzeňského Jana Šefla, který opravdu jen těsně nepokořil hranici dvou minut a nový rekord má tedy hodnotu 2:00,00. V kategorii žen bylo finále do poslední chvíle napínavé, nakonec se však radovala též plzeňská Kristýna Horská, která zdolala Simonu Kubovou, překonala její rekord o 34 setin sekundy a nastavila jeho novou hodnotu na 2:11,35.

Zahanbit se rozhodně nenechal Tomáš Franta. Tomu se podařilo rekordní tabulku přepsat na trati 100 metrů polohový závod.

Neztratili se ani naši mladší plavci, velmi kvalitní výkony předvedla například Valentýna Studentová, která v rozplavbách disciplíny 50 metrů prsa překonala oddílový rekord, a jako jedna z nejmladších plavkyň se probojovala až do finále. Kromě toho si Valentýna vylepšila hned několik osobních rekordů a my se určitě budeme těšit na zbytek její sezóny.

Mezi chlapci si dobře vedl Lukáš Selingr, který dokonce v kategorii dvanáctiletých odnesl domů cenu za nejhodnotnější bodový výkon. Kromě toho si také připsal vítězství na 100 metrů kraul a 200 metrů motýlek a připojil se tak ke Kateřině Tautrmanové, Janu Kubištovi a Valentýně Studentové, kteří také dokázali ve svých kategoriích zvítězit.

O víkendu se chomutovská Slávie rozdělí na dva tábory – Naši nejlepší plavci se zúčastní finále Mistrovství ČR družstev, kde budou zejména děvčata usilovat o medailové umístění. Ti nejmenší budou závodit v Berouně na Memoriálu Slavoše Sobotky.

Atmosféra na bazéně před finále mužů na 50 Z.

Fotogalerie Velké ceny Chomutova

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

svd

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.