Plavkyně Slávie těsně za stupni vítězů

O víkendu 26. a 27. září se v pardubickém Aquacentru konalo Finále I. a II. ligy MČR družstev v plavání. V této soutěži závodí oddělená družstva mužů a žen, přičemž výsledky jednotlivých závodníků se sčítají. Družstva žen i mužů chomutovské Slávie se probojovala do I. ligy čili mezi nejlepší osmičku plaveckých družstev v České republice.

Ženy byly tradičně taženy vynikající Simonou Kubovou. Ta dosáhla na celkem tři individuální vítězství, kdy ovládla „své“ znakové disciplíny na 100 a 200 metrů a motýlkovou 100. Jen na kraulové 100 se musela sklonit před specialistkou na tuto disciplínou, Annou Kolářovou z týmu Bohemians Praha.

Zároveň velmi pomohla k druhému místu v polohové štafetě, kterou po ní postupně přebíraly Valentýna Studentová, Veronika Zelenková a nejnovější akvizice chomutovského klubu, původně litvínovská Kamila Javorková. Závěrem Simona finišovala kraulovou štafetu na čtvrtém místě, ke kterému dopomohly Zelenková, Javorková a Eliška Doksanská.

Ovšem je třeba pochválit i ostatní dívky, které se srdnatě praly o co nejlepší umístění.

Děvčata celou dobu bojovala o třetí místo, které by bylo fantastickým a nepoznaným výsledkem pro chomutovské barvy. Bohužel na konci ztratily a s celkovým výsledkem 324 bodů skončily čtvrté. Pouhých osm bodů jim chybělo ke třetí pozici ostravského Klubu plaveckých sportů. Ovšem i velmi nepopulární čtvrtá pozice je nejlepším výsledkem chomutovských plavců v této tradiční soutěži.

Družstvo žen plavalo ve složení: Simona Kubová, Michaela Malinová, Kamila Slabihoudová, Eliška Doksanská, Kamila Javorková, Veronika Zelenková, Valentýna Studentová a Anežka Doksanská.  

Družstvo mužů se muselo obejít bez Tomáše Franty, který se z důvodu nemoci nemohl zúčastnit. Tahounem týmu se tak stal Jakub Štemberk. Ten se však nepotkal v Pardubicích s optimální formou. Jeho nejlepším výsledkem bylo druhé místo na kraulové 400, poté přidal ještě 4. místo na poloviční trati, pátý skončil na polohové 200 a devátý na motýlkové 200. Jediné další umístění v první polovině výsledkové listiny přidal Filip Jezbera na znakové 100, kdy skončil šestý. Jinak se výsledky chomutovských mužů pohybovaly zpravidla v závěru startovního pole.

Muži tak ztráceli již od první disciplíny, skončili nakonec, i kvůli ztrátě Tomáše Franty, osmí.

Družstvo startovalo ve složení: Jakub Volf, Jakub Štemberk, Filip Jezbera, Ondřej Bušek, Karel Kaška, Maxim Dvořák, Tomáš Moravec a Jan Valenta.

Hlavně ženy si zaslouží poděkování za předvedené výkony, ačkoliv v druhé polovině závodů ztratily skvělé třetí místo.

Družstvo čeká 10. října tradiční Litvínovský pohár, aby poté od 16.10. bojovalo na pátém kole Českého poháru v Plzni.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.