Kubová s Frantou vítězně v Pardubicích

Po velmi dlouhé době, kdy se na území Česka nekonaly žádné plavecké soutěže, dostala Velká cena města Pardubic výjimku od Ministerstva zdravotnictví ČR a hygienických stanic, aby se mohlo uskutečnit oficiálně druhé kolo Českého poháru v plavání. Z chomutovských plavců bylo přijato celkem 13 závodníků, kteří se poprali nejen s domácí konkurencí.

Nejúspěšnější bylo již tradiční chomutovské duo Simona Kubová a Tomáš Franta. Oba zvítězili ve svých disciplínách na 50 a 100 m znak. Oba započali klání znakovým sprintem, kdy Simona prokázala stabilní formu a napodobila časy z uplynulého stockholmského mítinku. V rozplavbách zaplavala čas 28,78 s, který ve finále dokázala o 8 setin sekundy vylepšit. Zvítězila s náskokem více než 1 sekundy. Na dvojnásobné trati po pohodovém ranním postupu soupeřky porazila ve finále soupeřky rozdílem třídy a brala zlato za čas 1:01,54.

Tomášova medailová sbírka byla ještě širší. Zahájil rekordem Velké ceny na znakové 50, kdy časem 25,41 s porazil druhého Čejku o 0,07 s. Následně bral bronz za 2:08,00 na 200 m znakem. Na znakové 100 poté již podruhé o víkendu pokořil rekord Velké ceny a bral zlato za čas 55,01 s.

Kromě výše zmíněných se do finále A probojovaly ještě Michaela Malinová a Kamila Javorková. Michaela se probojovala mezi nejlepších 8 na prsové 100, při které dohmátla časem 1:15,17 sedmá, stejně tak jako Kamila při polohové 400 a čase 5:21,52.

Mezi nabitou konkurencí se však neztratili ani ostatní chomutovští plavci. Celkem sedm z nich se probojovalo do finále B a bojovali tak o 9. až 16. příčku. Nejlépe z nich si vedla Anežka Doksanská, věkem stále žákyně. Dokázala dvakrát B finále ovládnout (100 a 200 m znak), k čemuž přidala jedno 3. místo na znakové 50. Ve finále B dokázali zvítězit i Veronika Zelenková (200 m motýlek) a Karel Kaška (100 m znak).

Po těchto závodech se již nejlepší chomutovská trojice, Simona a Tomáš doplnění o Jakuba Štemberka připravují na blížící se Mistrovství Evropy, které od 17. do 23. května hostí maďarská Budapešť.