Kubová s Frantou vítězně v Pardubicích

Po velmi dlouhé době, kdy se na území Česka nekonaly žádné plavecké soutěže, dostala Velká cena města Pardubic výjimku od Ministerstva zdravotnictví ČR a hygienických stanic, aby se mohlo uskutečnit oficiálně druhé kolo Českého poháru v plavání. Z chomutovských plavců bylo přijato celkem 13 závodníků, kteří se poprali nejen s domácí konkurencí.

Nejúspěšnější bylo již tradiční chomutovské duo Simona Kubová a Tomáš Franta. Oba zvítězili ve svých disciplínách na 50 a 100 m znak. Oba započali klání znakovým sprintem, kdy Simona prokázala stabilní formu a napodobila časy z uplynulého stockholmského mítinku. V rozplavbách zaplavala čas 28,78 s, který ve finále dokázala o 8 setin sekundy vylepšit. Zvítězila s náskokem více než 1 sekundy. Na dvojnásobné trati po pohodovém ranním postupu soupeřky porazila ve finále soupeřky rozdílem třídy a brala zlato za čas 1:01,54.

Tomášova medailová sbírka byla ještě širší. Zahájil rekordem Velké ceny na znakové 50, kdy časem 25,41 s porazil druhého Čejku o 0,07 s. Následně bral bronz za 2:08,00 na 200 m znakem. Na znakové 100 poté již podruhé o víkendu pokořil rekord Velké ceny a bral zlato za čas 55,01 s.

Kromě výše zmíněných se do finále A probojovaly ještě Michaela Malinová a Kamila Javorková. Michaela se probojovala mezi nejlepších 8 na prsové 100, při které dohmátla časem 1:15,17 sedmá, stejně tak jako Kamila při polohové 400 a čase 5:21,52.

Mezi nabitou konkurencí se však neztratili ani ostatní chomutovští plavci. Celkem sedm z nich se probojovalo do finále B a bojovali tak o 9. až 16. příčku. Nejlépe z nich si vedla Anežka Doksanská, věkem stále žákyně. Dokázala dvakrát B finále ovládnout (100 a 200 m znak), k čemuž přidala jedno 3. místo na znakové 50. Ve finále B dokázali zvítězit i Veronika Zelenková (200 m motýlek) a Karel Kaška (100 m znak).

Po těchto závodech se již nejlepší chomutovská trojice, Simona a Tomáš doplnění o Jakuba Štemberka připravují na blížící se Mistrovství Evropy, které od 17. do 23. května hostí maďarská Budapešť.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.