Chomutovští plavci medailoví v Šamoríně

O proběhlém víkendu se pětice chomutovských plavců zúčastnilo Orca cupu ve slovenském Šamorině. Dva závodníci si odváží kompletní medailovou sbírku.

Prvním z nich je Valentýna Studentová, čerstvá reprezentační limitářka, která ve své kategorii dokázala zvítězit hned dvakrát. První zlato si připsala na prsařské 200, kdy zvítězila časem 2:42,45, kterým si dokázala vylepšit osobní rekord. Druhé první místo zapsala na poloviční trati, kde dohmátla v čase 1:16,79. Také brala druhé místo za prsovou 50 a bronz za 200 m polohově.

Druhým byl Tomáš Moravec, který zvítězil časem 2:30,19 rovněž na prsové 200. Druhý skončil na 50 m znak a dvě třetí místa získal na prsařské 50 (časem 31,71 s) a 100 (časem 1:08,8). Na všechny prsařské tratě si zároveň připsal nová osobní maxima.

Na osobní rekord dosáhla i Anežka Doksanská, která jej překonala na znakové 200, který si zlepšila o necelou sekundu na konečných 2:28,44. Proti Anežce hrála skutečnost, že soutěžila s o rok staršími děvčaty, avšak ani mezi nimi se neztratila, když získala dvě čtvrtá a dvě pátá místa.

Zlepšující se formu prokázaly i zbývající dvě chomutovské závodnice, Eliška Doksanská a Kamila Javorková, které si zlepšili časy oproti závodům v Pardubicích, které se konaly o týden dříve.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.