Tři chomutovští mistři a dvě stříbrné štafety v Ústí

Šestnáctičlenná chomutovská ekipa se během prodlouženého víkendu 18. až 20. června zúčastnila plaveckého Letního mistrovství České republiky v Ústí nad Labem. Šest členů Slávie si dokonce odváží cenný kov.

Nejúspěšnější chomutovskou plavkyní byla již tradičně Simona Kubová, která vybojovala tři mistrovské tituly. Nejprve ve strhujícím finiši uzmula první místo aktuálně nejlepší české motýlkářce Barboře Janíčkové, kdy dohmátla s časem 1:01,49 min s náskokem 0,24 s. Následně ovládla rozdílem třídy svou dominantní znakovou 50, časem 28,56 s zaplavala svůj třetí nejlepší letošní čas. Na soupeřky získala náskok 1,28 s. V závěru programu dokázala zvítězit na dvojnásobné trati, kdy brala zlato s náskokem 2,16 s a časem 1:01,72 min. Škodou snad může být jen nepříjemné loknutí v závěru kraulové 100, které ji mohlo připravit o další medaili.

Velmi úspěšným byl i Tomáš Franta. Mistrovství zahájil kraulovou 50, kde nechal za sebou všechny elitní české plavce, včetně juniorského rekordmana Romana Procházky, kterého porazil o 9 setin sekundy. Zvítězil s časem 23,29 s. Následně bral dvě stříbra na svých oblíbených tratích – 50 a 100 m znak. V kratším závodě si, podobně jako Simona, vypil kalich hořkosti, kdy přehlédl praporky označující 5 metrů od stěny bazénu a „dohmátl“ hlavou, přičemž se ještě nepříjemně udeřil do ruky. Avšak bylo z toho dělené druhé místo za čas 26,03 s. V poslední den si pak pokoušel zlepšit náladu na stovce, kdy však prohrál o 0,2 s s již jistým olympionikem Janem Čejkou.

Třetím mistrem do party se stal Jakub Štemberk, který v klíšském bazénu ovládl kraulovou 200, kdy pěkným výkonem 1:52,34 min za sebou nechal celou řádku skvělých plavců, včetně dvou účastníku evropského šampionátu. K tomu přidal i dva bronzy na polohové 200 a kraulové 100.

Samostatnou kategorií byly chomutovské štafety. Držitelé českého rekordu ve smíšené polohové štafetě na 4x 100 m nastoupili v nezměněné soupisce jako při rekordním zápisu – Simona Kubová (znak), Michaela Malinová (prsa), Tomáš Franta (motýlek) a Jakub Štemberk (kraul). Po skvělém výkonu byli pokořeni pouze pardubickou štafetou, která jim současně „sebrala“ i český rekord. I tak z toho bylo krásné druhé místo v konkurenci skvěle obsazených štafet. Na závěr programu se pak ženy i muži zúčastnily svých polohových štafet. Muži po tuhém boji brali šesté místo. Ženy, či veskrze dívky, však ve složení Anežka Doksanská (znak), Michaela Malinová (prsa), Simona Kubová (motýlek) a Kamila Javorková (kraul) braly po krásném souboji další nádherné stříbrné medaile.

Do finále A, mezi nejlepší osmičku českých plavců, se kromě Simony, Tomáše a Jakuba probojovali i další chomutovští plavci. Michaela Malinová skončila čtvrtá na prsové 100, pouhých 0,39 s za medailovými příčkami. K tomu přidala i sedmé místo na poloviční trati. Kamila Javorková dohmátla pátá na 200 m volným způsobem a sedmá na 200 m polohově. Filip Jezbera byl šestý na znakové 200. Osmá místa braly patnáctiletá Valentýna Studentová (100 m prsa), resp. teprve čtrnáctiletá Anežka Doksanská na znakové 200.

Do finále B se dostali i Jan Valenta (200 m znak), Zuzana Svobodová a Tomáš Moravec (oba 200 m prsa).

Zdařilé Mistrovství zhodnotil i trenér domácích plavců Tomáš Baumrt. „Mistrovství v Ústí nad Labem musíme hodnotit jako velice úspěšné, v nejlepší konkurenci získali naši 3 nejlepší plavci vždy po 3 medailích, velice si ceníme taky 2 stříbrných medailí ze štafetových závodů. Pouze 5 našich plavců z celkových 16 se neprobojovalo do finálových bojů. Úžasné jsou zejména 2 účasti ve finále A pro naše nejmladší plavkyně, Anežku Doksanskou a Valentýnu Studentovou.“

Chomutovská sestava na letním MČR OPEN v Ústí nad Labem

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.