Javorková stříbrná a Moravec se dvěma bronzy na MČR juniorů

Po dlouhé době se o prodlouženém víkendu 10. až 12. září konalo v pražském Podolí plavecké Mistrovství České republiky juniorů. Chomutovská Slávie na tento mítink vyslala dvanáct závodníků, přičemž pětice z nich si připsala účast ve finálových bojích.

Na stříbro v kategorii starších juniorek dosáhla Kamila Javorková. Povedlo se jí ho získat ve svém závěrečném závodě na 400 m polohově, kde časem 5:14,84 min zaostala pouze za ostravskou Vojtalovou. Kromě tohoto úspěchu se probojovala hned třikrát do finále. Těsně za stupni vítězů zaostala na poloviční trati, kde skončila 4., k čemuž přidala páté místo na kraulové 200 a sedmé na 50 m volným způsobem.

Hned dva cenné kovy si z podolské padesátky odvezl Tomáš Moravec. V kategorii mladších juniorů skončil nejprve bronzový v osobním rekordu 31,18 s na prsové 50, následně přidal i druhé třetí místo, a sice za výkon 2:31,45 min na 200 m prsa. Mimo to ještě vybojoval dvě pátá místa na 100 m prsa a polohové 200 a 6. místo na znakové 50.

V osobním rekordu se dále podívala do finále prsové 100 Zuzana Svobodová, která skončila pátá, kterou doplnili Veronika Zelenková (5. na 50 m motýlek, osmá na dvojnásobné trati) a Jan Valenta (osmý na 100 m znak).

Kromě výše zmíněných se na tuto vrcholnou dorosteneckou akci dostali i Eliška Doksanská, Markéta Vávrová, Kateřina Kostková, Valentýna Studentová, Ondřej Bušek, Karel Kaška a Maxim Dvořák.

Mnozí z nich i pomohli při štafetových bojích, kdy smíšená polohová štafeta na 4x100 m brala deváté místo ve složení Moravec, Studentová, Kaška a Javorková. Poté ženská kraulová štafeta na 4x200 m skončila pátá ve složení Doksanská, Zelenková, Vávrová a Javorková a stejná mužská štafeta v sestavě Bušek, Kaška, Valenta a Moravec skončila sedmá.

Úspěchy chomutovských plavců zhodnotil trenér Tomáš Baumrt: „Naši plavci zaplavali na začátek sezóny skvělé časy, které je nutno ocenit s ohledem na to, že na rozdíl od mnoha jiných družstev, se na tyto závody speciálně nepřipravovali. Jednalo se sice o mistrovský závod, termín těchto závodů – začátek září – však byl zvolen velmi nešťastně. Ve výborné formě se představili zejména Kamila Javorková a Tomáš Moravec.“

Nejlepší chomutovské plavce čeká 25. a 26. září Mistrovství České republiky družstev, které se bude konat v Pardubicích.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.